Překročte hranice a navštivte Saské Švýcarsko

Saské Švýcarsko

Určitě znáte český národní park České Švýcarsko. Nachází se u hranic s Německem a i na druhé straně má své pokračování. Na německém území sousedí s Českým Švýcarskem Národní park Saské Švýcarsko. My se dnes podíváme na to, co pro turisty tato oblast nabízí. Pojďme tedy na to!

Kurort Rathen
Kurort Rathen – Přístav: Foto Pixabay

Kurort Rathen

Pokud se tedy již do Saského Švýcarska vydáte, určitě navštivte malou obec s názvem Kurort Rathen. Jde o malé městečko, které má lázeňskou tradici. Pokud zde přijedete autem, je možné nechat jej na velkém parkovišti, které vás vyjde asi na 150 Kč. Poté se musíte dostat na druhý břeh řeky Labe, na které Kurort Rathen leží. Plavba stojí asi 65 Kč, přičemž zpáteční plavba je již v ceně. Ve městě naleznete malebné hospody, penziony i obchody. Například káva vás zde vyjde na asi 70 Kč, oběd pak asi 200 Kč. Nachází se zde i další lákadlo – skalní divadlo Felsenbühne. Vydat se také můžete ke skalní vyhlídce Basteibrücke. Dostanete se 200 metrů nad hladinu Labe.

Königstein

Další zajímavostí, kterou můžete v Saském Švýcarsku navštívit je Königstein. Jde o pevnost, která se nachází na skále vysoké asi 240 metrů nad Labem. Celý komplex má asi 10 hektarů. Historickou zajímavostí je, že pevnost je spjata s Českem. Po dobu celého středověku totiž náležela českým zemím. I zde můžete parkovat. Nejlepší je to v garážových stáních, kde dáte asi 150 Kč za parkovné. Z místa parkování dojdete k pevnosti asi za 20 minut chůze. Vstup do pevnosti stojí něco okolo 300 Kč.

Bastein

Ikonou Saského Švýcarska je skalní útvar Bastein. Jde o vyhlídku, která se nachází po pravé straně řeky Labe. Okolo vyhlídky se pak nachází městečka Wehlen a výše zmíněný Kurort Rathen. Nahoru lze vylézt asi za necelou hodinu a cesta se vám odmění výhledem, který se vám po výstupu naskytne. Cestou lze také narazit na slavný kamenný most Basteibrücke. Vyhlídka je přístupná celý rok a vstupné je zdarma. Nachází se tu také naučná stezka, která vede mezi skalami. Vstupné na ni pak činí 65 Kč.

Bastein
Bastein – Vyhlídka a most: Foto Pixabay

Náhledové foto: Pixabay