Příběh vánočního stromečku na vás čeká na Zámku Loučeň

Letos to bude již počtvrté, kdy Zámek Loučeň vánočně vyzdobí celou expozici. Tentokrát na vás bude čekat Příběh vánočního stromečku. Příběh této výstavy se začal psát až v roce 2017, patří mezi ty nejúspěšnější.

Z důvodu velkého zájmu bude proto letošní Příběh trvat o týden déle. Těšit s na něj můžete již 17.listopadu a skončí až po Vánocích, tedy 17. ledna.

Netradiční zámecké prohlídky

Právě vánoční stromeček se stane hlavním tématem adventních prohlídek. V komnatách knížecí rezidence bude instalováno celkem 21 různých vánočních stromečků. Zjistíte, jak se slavily křesťanské Vánoce za první republiky, proč si doma zapalujeme adventní svíce nebo třeba co je to půst. Děti si z prohlídky budou moci odnést i něco navíc – speciální přání pro Ježíška.

Foto: ČTK

Těšit se můžete na tradiční dobové stromečky. Tematická část prohlídky je letos věnována „Věhlasu českého průmyslu první republiky“, najdete tu tak kupříkladu stromeček pivovarský a ve spolupráci s Hedvou Rýmařov vznikne také stromeček textilní. Poctu sklářskému řemeslu vzdá stromeček sklářský.

Stromečky zasvěcené trendům roku 2021

A nebude chybět ani inspirace na letošní Vánoce, které tu můžete načerpat dost a dost. Ponořte se všemi smysly do kouzelné vánoční atmosféry, přijďte ochutnat speciální vánoční pečivo. Opět se jedná o unikátní výstavu, na které můžete potkat jiné stromečky než obvykle.

„Když jsme před čtyřmi lety poprvé dostali nápad vyzdobit zámeckou expozici vánočními stromečky, ještě jsme netušili, že tvoříme novou tradici našeho zámku. Díky Příběhu vánočního stromečku můžeme také návštěvníkům ukázat, že návštěva zámku není pouze sezónní letní záležitostí.“, uvádí Kateřina Šrámková, ředitelka Zámku Loučeň.

Náhledové foto: ČTK

Zdroj: Příběh vánočního stromečku na Zámku Loučeň | Protext – PR služby ČTK

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.