Řím vás okouzlí památkami a překvapí unikátnostmi

Andělský hrad

Řím patří k nejkrásnějším evropským městům. Svým návštěvníkům má rozhodně co nabídnout. Nadchne vás bohatá historie či úchvatná architektura. Řím má co do sebe v každém ročním období, ale více si ho samozřejmě užijete v teplejších částech roku. Jedno je ovšem jisté! Na objevení krás tohoto města vám jistě nebude stačit jen jeden den.

Řím je hlavním městem Itálie a patří k velmi vyhledávaným turistickým lokalitám. Pokud se rozhodnete pro jeho návštěvu, lze cestovat mnoha prostředky. Do Říma se dostane jak veřejnou dopravou (letecky, autobusem či vlakem), tak i po vlastní ose autem. Po samotném Římě se lze nejlépe pohybovat městskou dopravou.

Jaké památky rozhodně navštívit?

Řím památkami překypuje, a proto není jednoduché si nějaké vybrat. Mezi ty nejznámější památky, které stojí za návštěvu rozhodně patří například Koloseum, Pantheon či Španělské schody. Neměli byste zapomenout ani fontánu di Trevi či Forum Romanum.

Fontána di TreviFoto: Pixabay

Velmi zajímavou památku představuje i Andělský hrad. Zaujmout by vás mohla i Sixtinská kaple, která je přístupná přes Vatikánská muzea. V Říme můžete navštívit také řadu fontán či lázní. Pro turisty je přístupných zhruba kolem 300 kostelů a bazilik.

 

Řím se pyšní unikátnostmi

V Římě nalezneme také samostatný stát, a to Vatikán. Je situován přímo v srdci Říma a jedná se o nejmenší stát na světě, a to jak z hlediska rozlohy, tak i počtu obyvatel. Jak jistě víte, Vatikán je sídlem papeže. Rozhodně doporučuji v rámci prohlídky Říma navštívit Baziliku svatého Petra a Vatikánská muzea. Bazilika svatého Petra nabídne pohled na Řím z ptačí perspektivy. Z jeho kopule se zdá být vše tak malé a lidé na náměstí vám budou připadat jako mravenci. Během prohlídky Svatopeterského chrámu se vám dokonce může poštěstit zahlédnout samotného papeže při mši. Vatikánská muzea vám zase představí řadu zajímavých exponátů z celé historie. Naleznete tam skutečně unikátní kousky z nejrůznějších dob.

Svatopetrské náměstíFoto: Pixabay

Věděli jste, že v Římě se nachází jedny z nejstarších vodovodních systému na světě? Tyto vodovody ve městě fungovaly již od starověku. Bylo jich vybudováno celkem 11 a do dnešního dne řada z nich funguje. Zajímavostí je, že první vodovod byl v Římě postaven již v roce 312 př. n. l.. Nalezneme zde i dochované vodní akvadukty.

 

Ať už navštívíte v Říme jakékoliv památky věřte, že na jeho návštěvu bude vzpomínat dlouhou dobu a v budoucnu se do tohoto jedinečného města rádi vrátíte.

 

 

Zdroj info: vlastní návštěva autora

Zdroj info: https://romesite.com/attractions.html

 

Náhledové foto: Pixabay

Ráda cestuji a o své zážitky se podělím i s vámi.