Vánoční beránek vám umožní udělat radost dětem, které to opravdu potřebují

Vánoce

Vánoční beránek začíná plnit dětská přání – a to po celé ČR. Minulý týden představil Nadační fond Gratia nový charitativní projekt s názvem Vánoční beránek. Snaží se přinést vysněný dárek pod stromeček všem dětem, jejichž rodiče jim vysněné hračky dát nemohou.

Vánoční beránek vychází z klasické vánoční tradice. Ano, mluvíme o té, v níž pastýři přinesli novorozenému chudému Ježíškovi dárek. A dali mu právě beránka. Charitativní projekt chce splnit vánoční přání všem dětem do 14 let, jejichž rodiče se ocitli ve finanční nouzi a nemohou.

A jak to celé probíhá?

„Rodič zaregistruje přání svého dítěte na webu www.vanocniberanek.cz, dárce si vybere konkrétní dítě, které chce obdarovat, a Nadační fond Gratia se postará o to, aby dítě dárek pod stromeček dostalo,“ přibližuje princip projektu prezidentka NF Gratia MUDr. Olga Janovská. „Zároveň je možné přispět libovolnou částkou, která poté bude rozdělena těm dětem, na které se nedostalo. Důležité je, že všechny příspěvky půjdou ze 100 % ve prospěch dětí,“ dodává Janovská.

Vánoce

Foto: Pixabay

Registrace dětských přání probíhá do 14. 11. 2021. stačí vyplnit jednoduchý kontaktní formulář včetně požadovaného dárku v hodnotě 300 – 3000 Kč. Dárcům je pak možnost přispívání na vánoční dárky konkrétním dětem otevřena do 20.11.2021. V této době se celý projekt uzavře.

Kdo se může zapojit

„Rodiče nám píšou opravdu neuvěřitelně silné příběhy. Zatím všechny děti, které se do projektu zapojily, žijí jen s jedním rodičem nebo prarodičem, často v azylových domech. Téměř nás rozplakal například osud sedmiletého Jonáška, kterého i s babičkou srazilo auto, oba se léčili z těžkých zranění a maminka se o ně musí starat sama a ještě pracovat, aby je uživila. Pro splnění Jonáškova vánočního přání tedy nezbývají finance. Když to člověk slyší, opravdu nedokáže zůstat lhostejným,“ míní ředitelka nadačního fondu. „Věříme, že se všem dětem podaří najít někoho, kdo jim dárek zakoupí. Zatím máme z okolí samé pozitivní reakce,“ uzavírá s nadějí Olga Janovská.

Fond vznikl pod patronátem rodinné společnosti VŠEOBECNÝ LÉKAŘ, skupiny praktických lékařů pro dospělé a děti, a byl založen jejími majiteli prim. MUDr. Olgou Janovskou a Ing. Tomášem Janovským.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: Vánoční beránek začíná plnit dětská přání | Protext – PR služby ČTK

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.