Proč láká Alhambra každoročně takové množství turistů? Mezi městskou zástavbou jde doslova o oázu

Palác Alhambra

Alhambra je historický komplex paláců a pevností nacházející se v Granadě, ve Španělsku. Je to jedna z nejvýznamnějších památek islámské architektury na světě a zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Alhambra přitahuje tisíce návštěvníků každý rok svými nádhernými paláci, zahradami a působivým výhledem na město Granada.

Alhambra byla vybudována na začátku 13. století maurskými vládci Al-Andalusu. Původně sloužila jako pevnost, ale později se stala sídlem několika sultánů. Komplex Alhambry je rozdělen do tří hlavních částí: Alcazaba (pevnost), Nasridské paláce a Generalife.

Alcazaba je nejstarší část Alhambry a sloužila jako obranná pevnost. Nabízí návštěvníkům impozantní výhledy na okolní krajinu a město Granada.

Co určitě nevynechat

Nasridské paláce jsou nejvýznamnější částí Alhambry. Jsou to krásné paláce se zdobenými místnostmi, sloupořadími, dvory a okouzlujícími zahradami. Patří sem paláce Mexuar, Palác Komptona, Palác Lvů a Palác Myrtový.

Kouzlo opečovávané přírody

Generalife je letní palácový komplex s rozsáhlými zahradami a fontánami. Jeho zahrady jsou známé svou krásou a harmonií. Zahrnují promenády, květinové záhony, trávníky a skleníky. Generalife sloužil jako místo odpočinku a rekreace pro maurské vládce.

Foto: Pixabay

Něco, co musíte vidět

Architektura Alhambry je považována za vrchol islámského umění. Paláce jsou zdobeny precizními mozaikami, řezbami, stropy s geometrickými vzory a arabesky. Kromě toho jsou zde také vyřezávané dřevěné dveře, okna a sloupy, které jsou skvělými ukázkami řemeslného umění.

Návštěva Alhambry je nezapomenutelným zážitkem. Je však důležité si rezervovat vstupenky dopředu, protože počet návštěvníků je omezený. Při prohlídce je možné si prohlédnout paláce, zahrady a užívat si atmosféru tohoto místa.

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Alhambra, https://cestomilove.cz/blog/palac-alhambra-fascinujici-sidlo-maurskych-kralu/, https://www.mundo.cz/spanelsko/granada, https://www.protravel.cz/destinace/alhambra/

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.