Braniborská brána

Ráj gurmánů: Berlín

Berlín si zamilují nejen milovníci památek Berlína, ale i milovníci dobrého jídla a pití. Toto město je považováno za ráj labužníků, najdete tady totiž všechny možné kuchyně od středomořské až po asijskou. Spojení berlínských památek a dobré jídla tak bude jistě hezky stráveným časem.

Vše na jednom místě

Plodiny a pokrmy z lákavých dálek najdete už ve čtvrti Neukölln. Každý týden, vždy v úterý a pátek se zde pořádá turecký trh. Na tomto trhu najdete a nakoupíte čerstvé ovoce, zeleninu a také turecké sladkosti.  Na jídlo si rovnou můžete dát turecký kebab, falefel nebo tureckou polévku, která vás zaručeně zasytí.  Trhů ve městě probíhá více, ovšem takový králem ze všech je jen jeden. Ve čtvrtky probíhá ve čtvrti Kreuberg v kryté  Markhalle trh se všemi dobrotami z celého světa. Najdete tady dokonce i českou svíčkovou.  Tento krytý trh, je také unikátní v tom, že veškeré stánky s jídlem obsluhují emigranti ze země, ze které pochází dané jídlo. Takže například italské jídlo vám opravdu nabídne Ital.

Nejen jídlo

Na trzích se samozřejmě neprodává a nekonzumuje jen jídlo. Dostanete zde nápoje. Lákadlem bývají piva vařené ve zdejších pivovarech. Dále také narazíte na vinotéky a koktejlové bary.  Pro ty, co milují snídaně, se v Berlíně koná každou třetí neděli snídaňový trh, na kterém můžete ochutnávat snídaňové speciality. Pro Evropany jsou také vždy zajímavé východní kuchyně.  Tu můžete v Berlíně ochutnat například v restauraci Seoulkichten, která je specializována na korejskou kuchyni.

Alternativní stravování

Ti, co se orientují na alternativní stravování, tak i na ně je Berlín připraven.  Naleznete zde veganské a vegetariánské restaurace s opravdu zdravými, ale chutnými pokrmy.  Nezapomeňte však i na klasickou německou specialitu, kterou je samozřejmě klobása s hořčicí, ta stejně jako Braniborská brána v Berlíně k německé atmosféře a kultuře trhů postě patří.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.