Lucca

To nejlepší z Toskánska II. část

V druhém díle o jednom z nejkrásnějších regionů Itálie Toskánska, zamíříme například do klidného města Lucca, do města s mnoha věžemi San Gimignano nebo za slavnými závody Palio.

Lucca, místo kam auta nesmí

Město Lucca v itálii, je na rozdíl od poněkud rušné Florencie příjemným klidným místem. Toto město založili Etruskové, největší slávy se však dostalo za vlády Římanů. Ve 12. století dokonce došlo k osamostatnění a Lucca se tak stala jedním z prvních italských měst. Raritou tohoto místa jsou dochované hradby, díky kterým do města nesmí auta vjet. Naopak nejoblíbenějším zdejším dopravním prostředkem je kolo. V centru si dokonce kolo nebo vícemístné vozíčky můžete zapůjčit a vyrazit třeba na hlavní náměstí Amfiteátr. Amfiteátr proto, že na jeho místě opravdu římský amfiteátr byl. Jestliže byste se na Luccu chtěli podívat seshora, vystoupejte na věž Torre Guinigi. Věž je unikátní v tom, že i ve výšce 44 metrů, na samotném vrcholu rostou cesmínové duby.

Město věží

Také město San Gimignano obývali v dávné minulosti Etruskové. Důkazem jsou umělecké předměty, které si můžete prohlédnout v místním muzeu. Do 8. Století bylo San Gimignano vesnicí, poté se začala měnit na město. Největší slávu toto město zažilo v dobách středověku a jeho středověká architektura se zachovala dodnes. Dominantou jsou vysoké věže, které tvoří takové panorama, že se této části přezdívá ,, středověký Manhattan ‘‘.  Původních věží bylo přes sedmdesát, dodnes se jich však dochovalo pouze 13 s tou nejvyšší 45 metrovou věží.

Siena

Třetím městem tohoto dílu je Siena.  Každý rok 2. července a také 16. srpna se tu konají slavné dostihové závody  Palio delle Contrade. V období těchto závodů je město opravdu přeplněné a ubytování přeplněné. Jestliže závody nejsou cílem vaší cesty, vydejte se zde v jiném termínu. Dostihové závody se konají na polokruhovém náměstí Piazza del Campo.  Diváci stojí ve středu náměstí a kolem jezdí žokejové na neosedlaných koních.  Nejen však tento závod je turistickým cílem, také katedrála Nanebevzetí Panny Marie nebo gotická budova z pálených cihel Palazzo Publico stojí za to navštívit.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.