Recept na rychle připravený domácí tvaroh, opravdu mnohem lepší, než ten kupovaný

Recept na rychle připravený domácí tvaroh, opravdu mnohem lepší, než ten kupovaný. Tvaroh připravovaný ve vodní lázni je opravdu velmi jednoduchý a tím pádem ho zvládne připravit úplně každý. Stačí to jen vyzkoušet.

Domácí tvaroh má úplně jinou chuť než ten kupovaný. A asi správně myslíte, že lepší. Jenže ne každému se chce trávit čas přípravou domácího tvarohu, protože si kdekdo může myslet, že je to velmi náročné na přípravu. Ale to je právě velký omyl, protože když se rozhodnete připravit si tvaroh doma, můžete tak nějak ovlivnit jeho výslednou chuť. Opravdu to vyzkoušejte.

Foto: Pixabay

Co budete potřebovat

Na přípravu domácího tvarohu nebudete potřebovat vlastně vůbec nic, kromě kefíru. Samozřejmě, že po dovaření si do tvarohu můžete přidat jakékoliv bylinky máte rádi, ale k samotné přípravě je třeba opravdu jen jedna věc. Tak to opravdu zkuste, protože budete mile překvapení.

Je to vážně snadné

Nejprve dno hrnce přikryjte nějakou utěrkou a připravte si 1 litr kefíru. Ten nalijte do zavařovací sklenice, zakryjte ho víčkem a na něj ještě dejte nějaký talíř. Poté tuto sklenici dejte do hrnce a naplňte ho vodou až skoro po okraj. Přiveďte vodu k varu a poté vypněte oheň. No a poté už jen hrnec přikryjte pokličkou a nebo, pokud zavařovací sklenice nějak překáží, nějakou vhodnou miskou.

Počkejte, až voda v hrnci úplně vychladne, jinak byste se mohli opařit. No a tvaroh máte skoro hotový. Obsah zavařovací sklenice přeceďte přes sítko nebo cedník a poté ho dejte do lednice a nebo ihned použijte k vaření. Ano, takto jednoduchá je příprava domácího tvarohu. Tak na nic nečekejte a opravdu to vyzkoušejte, protože to stojí za to. Určitě si vy, i celá vaše rodina, pochutnáte.

 

Zdroj: https://fresh.iprima.cz/recepty/domaci-tvaroh-jednoduchy-recept-na-mekky-i-tvrdy-tvaroh, https://recepty.blesk.cz/clanek/vareni/3758/vyrobte-si-poctivy-domaci-tvaroh-zvladnete-ten-mekky-i-tvrdy-na-strouhani.html, https://magazin.recepty.cz/clanky/pripravte-si-domaci-tvaroh-a-uz-nebudete-chtit-jiny-a-co-pak-z-nej-udelat-treba-luxusni-budapestskou-pomazanku-1396.html

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.