beh

Rekreační běžci v Česku jsou fenoménem, který nemá obdoby – jsme unikátní i ve světě

I když můžeme ze všech stran slyšet, že Češi jsou národ líný, kterému ke spokojenosti stačí nějaké to pivko a kousek bůčku, podle průzkumů to není tak docela pravda. Stačí se podívat na čísla, která nám závidí velká část světa.

Česko je především unikátním fenoménem rekreačních běžců. Podle zjištěných dat běhá 42% obyvatel. A to je opravdu úctyhodné číslo. Rekreační cyklistice se pak podle všeho věnuje 36% obyvatel. V tomto ohledu jednoznačně patříme mezi špičky v Evropě.

Každý Čech cyklistou? Skoro ano

Cyklistika v Česku je bezkonkurenčně tím nejoblíbenějším sportem, který našinci celoročně aktivně provozují. Průzkum Centra dopravního výzkumu (realizovaný v roce 2019, tedy ještě během „normálních“ časů) zjistil, že každá česká domácnost má v předsíni průměrně postaveno 1,23 jízdního kola.

Není tedy divu, že cyklistika a běhání patří k tak oblíbeným způsobům trávením volného času u nás. Důležitou roli během jejich každodenního provozování však hrají i doplňky, které nám leckdy díky zaznamenávaným datům usnadňují jak běh, tak i jízdu na kole.

Foto: Pixabay

Rádi sázíme na moderní vychytávky

Ovšem jen zřídkakdy běhám „jenom tak.“ Kupříkladu mobilní aplikace v chytrých telefonech jsou dnes už u většiny běžců naprostou samozřejmostí a u cyklistiky to platí jakbysmet. A spolu s tím jde ruku v ruce i praktický problém „kam s ním?“ A opravdu nemyslíme onen nerudovský slamník.

Do módy tedy přicházejí opět různé praktické kapsičky a ledvinky, držáky na telefon vhodné i na kolo apod. Koneckonců – kdo by odolal tomu ,aby si během běhu mohl pustit třeba svou oblíbenou hudbu, která ho namotivuje k ještě lepším výkonům?

Máte to také tak? Nebo vám jednoduše stačí nazout vhodné boty a vyrazit do terénu? Dejte nám vědět v komentářích.

Zdroj: www.protext.cz/zprava.php?id=36058

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *