Obálky

Zásilkové obálky – vše, co o nich potřebujete vědět

Každá společnost, firma či malý živnostník, který disponuje e-shopem, už jistě řešil tuhle zásadní otázku. Jak zajistit, aby se zboží prostřednictvím nasmlouvaného přepravce k zákazníkovi dostalo bezpečně a bez poškození? Každý z nás už určitě zažil to zklamání z objednaného zboží, které přišlo poškozené. Ti šťastnější z nás to znají pouze z vyprávění nebo televizních reportáží na toto téma. Nemusí vždy jít o úmysl přepravní společnosti. Někdy mají prostě balíčků tolik, že s nimi nelze zacházet opatrně jako s odjištěným granátem, protože by je jednoduše nestihli roztřídit a doručit včas.

A tak je míč na straně e-shopu, respektive lidí, kteří mají na starost balení a odesílání zásilek. Právě pro ně máme radu k nezaplacení. Nechte si v profesionální tiskárně vytvořit firemní zásilkové obálky. Nejen, že ochrání zasílané zboží na cestě k jeho novému majiteli, ale zároveň bude během přepravy k němu propagovat vaši firmu, čímž vám otevře cestu k dalším potencionálním zákazníkům.

Zásadní může být i volba správné velikosti zásilkové obálky

Ve specializovaných tiskárnách vám nabídnou hned několik velikostí zásilkových obálek. Dejte na naše upřímné doporučení a objednejte si dostatek kusů od každé velikosti. Někdy totiž může být důvodem poškození zasílané věci dokonce i špatná volba zásilkové obálky. Zasílané drobnosti mohou být poškozené, protože při přepravě doslova lítaly sem a tam v obálce, která byla až moc velká. Stejně tak je možné, že se během doručování zásilky poškodí věc, která byla napěchována do neúměrně malé zásilkové obálky.

Vzhled firemních zásilek je také důležitý

Velkým rozhodnutím je také to, jak budou vaše zásilkové obálky vypadat. Na každý rozměr si lze vymyslet reklamu v jiném grafickém zpracování. Potisk obálky se většinou dělá v bílé či černé barvě. Můžete si ale nechat vyrobit i lepící pásky s reklamou vaší firmy, které mohou být jakkoliv barevné. Možností je jednoduše mnoho. Stačí mít představu o tom, co chcete. Ale věšet hlavu nemusíte, ani když si nejste tak úplně jistí, co na svých zásilkových obálkách vlastně chcete mít natištěné. V profesionálních tiskárnách pracují skuteční odborníci, kteří jsou schopni vám poradit i v tomto ohledu.

Použití kvalitního materiálu zvyšuje ochrannou schopnost obálky

Zásilkové obálky jsou nejčastěji vyráběny z kartonu o gramáži kolem 280 g na jeden metr čtvereční, nebo z druhu papíru zvaného Kraft. Jeho gramáž je jen o málo nižší než u zmiňovaného kartonu, a tak i pevnost obálky a ochrana posílaného zboží je poměrně vysoká. Svou pozornost také zaměřte na to, jaký typ zavírání obálky je pro vaše účely tím nejlepším. Existuje totiž více možností. Jedna zásilková obálka může dokonce sloužit i pro dvojí přepravu zboží. Jde o ideální řešení pro případ vrácení nebo reklamace zboží. Obálka, která přijde zákazníkovi totiž ukrývá i druhý lepící proužek pro bezpečné uzavření. Co se týče způsobu otevírání, máte možnost volit mezi zapínáním na kratší nebo na delší straně zásilkové obálky. Záleží tak skutečně pouze na vašich preferencích.

Náhledové foto: Justprint

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *