Rio South Texas: Výhody USA i Mexika na jednom místě – cestovatelský tip pro všechny odvážné

Rio South Texas: Jestliže hledáte zajímavý tip pro své výlety a chtěli byste poznat více než jednu kulturu, pak zamiřte do zahraničí. Poradíme vám, kde si vychutnat to nejlepší z USA i Mexika na jednom místě.

Zajímá vás, kam cestovat? Vyzkoušejte Rio South Texas na americko-mexické hranici. Tato unikátní oblast zahrnuje sedm texaských okresů a deset obcí ve státě Tamaulipas.

Mrkněte na zoubek zeměpisu

To není úplně přesný popis, takže budeme trochu konkrétnější. Na americké straně se region rozkládá od přístavů Mexického zálivu v okrese Brownsville-Cameron na východě až po logistická centra v oblasti Laredo-Webb County na západě. A jak je na tom mexická část regionu? Ta se rozkládá od pláží Matamoros na východě až po výrobní závody v Nuevo Laredo na západě.

A proč se o Rio South Texas tolik mluví? Jeho jedinečná poloha totiž skvěle umožňuje oblasti navázat významné mezinárodní vztahy v oblasti kultury a obchodu. Takže si tu lze z cestovatleského hlediska opravdu vybírat z mnoha zajímavých možností. Kultury se tu totiž navzájem skvěle mísí.

Mexiko

Foto: Pixabay

Čím dál více žádaná oblast

Podniky působící v regionu Rio South Texas těží nejen z dvoustranné provozní flexibility, ale také z toho, že mají opravdu unikátní umístění. Nachází se totiž doslova u vstupní brány texaské ekonomiky. Těšit se můžete na mezistátní dálnice, železnice I. Třídy i na mezinárodní letiště nebo na velmi pohodlný přístup k námořním koridorům v Mexickém zálivu.

Zkrátka a dobře jde o oblast, která může zájemcům o nové věci ledacos nabídnou. Stačí se jen nebát a vyrazit tam, kam běžné cestovky obvykle nemíří. Není na tom vůbec nic složitého – stačí se jen soustředit na svůj cíl a splnit si ho.

Zdroj: To nejlepší z USA i Mexika | Protext – PR služby ČTK, https://www.e15.cz/galerie/byznys/147457/skody-po-hurikanu-harvey-se-vysplhaji-na-1-6-bilionu-korun-americkou-ekonomiku-ale-nevykoleji?foto=0, https://www.prnewswire.com/il/news-releases/to-nejlepsi-z-usa-i-mexika-877597417.html

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.