vrazda

Šikovný manipulátor odsoudil k smrti nevinného – a začal se psát jeden z největších justičních omylů v historii

Anglii máme spojenou zejména s romantikou, tajemným Stonehenge a červenými dvoupatrovými autobusy. A když se řekne zločin, vybaví se nejspíš každému Jack Rozparovač. Ovšem jako další by mělo být na seznamu i jméno John Reginald Christie.

Zní vcelku nevinně, že? A přesto tento muž vlastní rukou zavraždil nejméně osm lidí. A aby toho nebylo málo, podařilo se mu hodit vinu na někoho jiného. A soudy mu to spolky i s navijákem.

Na první pohled nevinný soused

Sériový vrah John Reginald Christie žil v domě na ulici 10 Rillington Place. Byla to poklidná adresa – skoro až ospalá, dalo by se říct. To se však mělo brzy změnit. Později však začal tento muž pod záminkou ilegálního potratu, léčení chorob a dalších atraktivních služeb, lákat do svého domu nic netušící ženy, které poté znásilnil a zavraždil. A co udělal s jejich těly? Ty vcelku důmyslně ukryl na různých místech své zahrady a samotného domu.

Foto: Pixabay

Bohužel jen tady se nezastavil. Později musel své zločiny nějak zakrýt před svým okolím, a tak se řady jeho obětí značně rozšířily. Byla mezi nimi i jeho žena nebo manželka a dcerka jeho souseda. Ano, toho souseda, na kterého celou věc „hodil.“

Oběšen, přitom byl zcela nevinen

V sousedství Johna Reginalda Christie žil totiž poněkud „jednodušší“ soused, jmenoval se Timothy Evans. A právě na jen Christie všechny vraždy hodil. A soud mu bohužel uvěřil. Ukázal se totiž jako zručný manipulátor. Evans byl nakonec oběšen a šlo o jeden z nejznámějších justičních omylů v historii Velké Británie.

Jeho řádění byl odhaleno až po neuvěřitelných deseti letech, mezitím si připsal nejméně osm obětí. Nakonec i on skončil v cele smrti (v roce 1953) – pachuť nad špatnou kvalitou policejní práce však nad celým případem zůstala navždy.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://translate.google.com/translate?hl=cs&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/John_Christie_(serial_killer)&prev=search&pto=aue, https://www.protext.cz/zprava.php?id=36922

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *