Slezské zemské muzeum v areálu československého opevnění nabízí i nové interaktivní prvky

Slezské zemské muzeum v areálu československého opevnění nabízí i nové interaktivní prvky. Hlučín-Darkovičky, malé město v srdci Slezska, skrývá poklad pro všechny milovníky historie a kultury: Slezské Zemské Muzeum v areálu Československého opevnění. Tato kulturní instituce se stala nedílnou součástí regionálního dědictví a poskytuje fascinující okno do minulosti Slezska.
Opevnění

Areál Československého opevnění v Hlučíně-Darkovičkách, původně postavený jako součást obranného sytému Československé republiky, dnes slouží jako domov pro Slezské Zemské muzeum. Opevnění, které mělo bránit zemi před možnými útoky, nyní přivádí návštěvníky k objevování bohaté historie a kultury Slezska. Opevnění tvoří pěchotní sruby MO-S 18, MO-S 19, MO-S 20 a lehký objekt LO vz. 37 A. Opevnění je také součástí stezky technických atraktivit tak zvané techno trasy, která propojuje významné industriální památky na území Moravskoslezského kraje.
Expozice

Muzeum nabízí širokou škálu expozic, které zahrnují archeologii, umění, historii, a mnoho dalšího. Návštěvníci se mohou ponořit do světa minulých civilizací, prozkoumat tradiční umělecké řemeslo a sledovat vývoj moderního Slezska.

Foto: Pixabay

Interaktivní zážitek

Interaktivní prvky a multimediální prezentace přinášejí historii k životu a umožňují návštěvníkům zapojit se do zábavných a poučných aktivit. Díky moderním technologiím si mohou návštěvníci vyzkoušet dobovou výzbroj, prozkoumat rekonstruované obytné prostředí, a mnohem více.

Akce a programy

Slezské Zemské Muzeum také pořádá různé kulturní akce a programy pro veřejnost. Koncerty, výstavy, přednášky a workshopy přinášejí do muzea živou atmosféru a umožňují návštěvníkům prohloubit své znalosti a zážitky. Od roku 1991 se zde také konají ve spolupráci s jednotkami armády České republiky ukázky obrany pevnosti. V září zde každoročně probíhá pochod po linii opevnění se závěrečnou vatrou a besedou s pamětníky.

Cesta do minulosti

Pro každého kdo touží po poznání historii a kultury Slezska, je Slezské Zemské Muzeum v Hlučíně-Darkovičkách nepřehlédnutelnou zastávkou. Své návštěvníky zve na dobrodružnou cestu do minulosti, která osvětluje bohatstvím a rozmanitost tohoto fascinujícího regionu.

Zdroj: https://www.szm.cz/rubrika/41/expozicni-arealy/areal-cs-opevneni-hlucin-darkovicky.html#:~:text=opevn%C4%9Bn%C3%AD%20Hlu%C4%8D%C3%ADn%2DDarkovi%C4%8Dky%20%7C%20Slezsk%C3%A9%20zemsk%C3%A9%20muzeum&text=Tento%20pevnostn%C3%AD%20are%C3%A1l%20je%20dnes,37A., https://www.do-muzea.cz/slezske-zemske-muzeum-areal-cs-opevneni-hlucin-darkovicky/

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.