Střípky z Řecka, které by vás při cestování mohly (ne)příjemně překvapit

Řecko je velmi zajímavou zemí a také častým cílem turistů. Ne na ve tu však nejspíš budeme dostatečně připraveni. Některé zvyky jsou totiž poměrně zvláštní.

Nekuřácká pláž Vagia vychází vstříc stížnostem turistů

Najdete ji na malém ostrůvku Serifos, který je součástí dobře známých Kykladských ostrovů. V rámci Řecka jde spíše prozatím o takový experiment. Zatímco ve Francii, Španělsku nebo Itálii má tento unikátní koncept už své pevné místo, země antických hrdinů se prozatím podobným restrikcím vyhýbala.

Jde o opatření, které má podpořit návštěvnost

Kombinace slábnoucího cestovního ruchu a neustále vzrůstajících požadavků zákazníků si však toto opatření nedávno vynutila. Pláž Vagia na Serifosu má být takovou první vlaštovkou. Prozatím je celý koncept spíše ve fázi návrhu. Prozatím vám tedy neřekneme, jak důsledně bude opatření vymáháno nebo jak vysoko se mohou vyšplhat pokuty za nedodržování zákazu.

01_recko

Foto: Pixabay

Je však jisté, že kuřákům vstup zapovězen nebude. Pouze budou muset pro svou kratochvíli využít speciálně postavené kuřárny, nacházející se nedaleko. Je to vlastně logické opatření. Na mnoha místech totiž tvoří vajgly či chcete-li špačky velmi významnou část plážového odpadu. A to rozhodně není fakt, který by turistickým letoviskům slušel.

Své vyhledávače si najde

Na druhou stranu, jste -li nekuřáci, určitě toto opatření nadšeně uvítáte. Napište si tedy do itineráře Serifos – Kykladské souostroví. Bude se vám to hodit. A pokud byste chtěli poznat i jiné vyhlášené cestovatelské končiny, stejný benefit letos získáte třeba i na vyhlášené italské pláži Bibione.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/609086/recko-vyhlasilo-boj-vajglum-na-ostruvku-otevre-prvni-nekurackou-plaz.html

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.