Tipy na cestování s elektrokolem v Jihomoravském kraji

Elektrokolo

Elektrokola jsou v současnosti velmi populární a potkáte je na mnoha tuzemských cyklostezkách. Kam se na nich dá vyrazit v Jihomoravském kraji?

Jak vybrat elektrokolo

Elektrokolo je kolo, které je vybaveno vlastním elektrickým pohonem. To cyklistovi pomáhá při šlapání. Na elektrokole proto snadno zdoláte jakýkoli terén.

Ovšem i při nákupu tohoto typu „pojezdu“ musíte prostředí, ve kterém se na kole budete nejčastěji pohybovat, určitě vzít v potaz. Je proto potřeba si uvědomit, že elektrokola existují městská, trekingová, horská i silniční.

Stěžejní je pro tento typ kol hlavně kapacita baterie, která předurčuje, jak daleko dojedete. Ovšem se stoupající kapacitou baterie nutně směrem vzhůru stoupá i cena.

Pokud tak patříte k vášnivým cestovatelům, musíte si vybrat kolo s delším dojezdem a zároveň počítat s vyšší finanční investicí. U těch nejlepších modelů nicméně dojezd činí až 180 km na jediné nabití, což je už velmi solidní prostor pro objevování krás naší vlasti. S výběrem toho nejlepšího modelu by vám mohlo pomoci toto srovnání elektrokolsrovnání elektrokol nebo článek zmiňující jejich výhody a nevýhodyzmiňující jejich výhody a nevýhody.

A pokud náhodou zatím nevíte, kam byste se na kole vypravili, přinášíme vám několik tipů z jižní Moravy.

PálavaFoto: Pixabay

Objevte krásy jižní Moravy

Jihomoravský kraj je doslova protkán sítí cyklostezek. Ani zdaleka se přitom nejedná jen o ty související s vínem. Rozhodně tak nemusíte mít příliš obavu, zda se z takového výletu zvládnete ve zdraví vrátit.

Své moravské putování začneme v Modrých Horách. Tímto termínem označujeme jednak pětici obcí nacházející se v nejjižnějším cípu Moravy, ale i vyhledávanou turistickou oblast, jejímž střediskem je obec Velké Pavlovice.

Doporučit lze výlet za obvyklých okolností hlavně pokročilým cyklistům, nicméně na elektrokole vás náročnost trasy vyloženě trápit nemusí a krásy jižní Moravy si tak máte šanci vychutnat naplno. Především v létě své brány žíznivým turistům otevírají četné vinné sklípky, ale lokalita bývá nazývána i krajem rozhleden. Ta vůbec nejstarší se nachází v Bořeticích.

ZnojmoFoto: Pixabay

Naopak poměrně nenáročný je cca 26 km dlouhý výlet kolem nádrže Nové Mlýny. A pokud vám bude přát počasí, můžete se zde třeba i osvěžit, vodní plocha se používá mimo jiné i ke koupání.

Téměř povinností určitě je při cestě do této části naší vlasti navštívit Lednicko-valtický areál. Okruh po areálu měří plných 52 km, nicméně stojí za to se určitě na Moravě zdržet a absolvovat ho. Toto místo se může pyšnit unikátními památkami, jejichž osu tvoří zámky Lednice a Valtice.

Tip: Podívejte se na výběr nejlepších ubytování na Jižní Moravěnejlepších ubytování na Jižní Moravě , které můžete na cestách s elektrokolem využít.

Davy turistů, kteří doslova lační po tom si užít tu stejnou nádheru jako vy, vás zrovna nelákají? Morava má naštěstí i četná dosud nepříliš objevená místa. Jedním z nich je i Drahanská vrchovina, která vám nabídne členitou přírodní cyklotrasu.

Klasická „vinařská“ trasa protíná severovýchodní Znojemsko. Jde o krajinu téměř Bohem zapomenutou, nicméně Lechovice jakožto největší vinařství kraji jednoznačně mají potenciál návštěvníky přivábit. Milovníky kultury osloví i rekonstruovaný zámek s rozsáhlým parkem.

Zdroje info: magazeen.cz, idnes.cz

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.