Pyramidy

Tenhle výhled na pyramidy je nově přístupný komukoli

V poslední době to s turistikou v Egyptě značně upadá – a to z mnoha důvodů. A právě proto přicházejí ke slovu stále nová a nová lákadla. Jedním z posledních (pomineme-li kontroverzní otevírání sarkofágů na veřejnosti během nedávného objevu) je jedinečná restaurace s výhledem na nejznámější egyptské pyramidy vůbec.

Jak jste správně uhádli, najdeme ji na gízské náhorní plošině. Pokud jste tedy záviděli prvním cestovatelům možnost „šplhat po pyramidách“, z nichž si mohli užít jedinečný výhled po okolí (dnes je totéž nemožné, hrozí vysoké pokuty), už nemusíte.

Spalující horko a nedostatek kaváren…

… zato spousta obchodníků s velbloudy a suvenýry, kteří chtějí nějaký ten bakšiš i za obyčejnou fotografii. Přesně takhle ještě donedávna Gíza v blízkosti Káhiry vypadala. Služeb tu bylo k mání opravdu málo a celkový dojem tak spíše upadal. Ano, pyramidy jsou sice fajn, ale co z toho, když na ně pro samé davy nevidíte…

Zdroj obrázku: Pixabay.com

A právě proto byla otevřená nová restaurace 9 Pyramids Lounge, která svým návštěvníkům nabízí celkem 1341 metrů prostoru. Jde o pokus o „zkulturnění za každou cenu“ nebo o skutečně důstojný objekt? Přikláníme se spíše k tomu druhému.

Ubude i velbloudů

To však není vše. Pokud se do Egypta chystáte, možná ještě chvíli počkejte Plánují se totiž i opatření proti již zmiňovaným prodejcům suvenýrů a dalších „zbytností.“ Nově bude možné projít k pyramidám jen skrz vstupní portál s množstvím pokladen. A nechat se sem dovézt můžete třeba elektrobusy s výkladem, které zastoupí průvodce. Nově jich na trasu vyrazilo 30, kapacita by tedy měla být dostatečná.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *