Tignes

Tignes: Jaké jsou plusy a mínusy tohoto známého zimního střediska?

Už se nemůžete dočkat, až letos vyrazíte někam do hor na lyže, snowboard, skialp či běžky? Určitě ano a právě nyní se vyplatí vybrat si tu správnou destinaci, kde by to určitě stálo za to. Výbornou volbou jsou bezesporu Alpy na francouzské straně. Ano, mohli byste namítnout, že to sem není zrovna nejkratší cesta, nicméně mnohá střediska určitě stojí za to. Typickým příkladem budiž i Tignes. Právě toto zimní centrum si přiblížíme v následujících řádcích. Podíváme se na jeho plusy i mínusy.

Vyhlášené francouzské zimní centrum

Mnohými je lyžařský areál v Tignes označovaný jako jeden z nejkrásnějších a nejpropracovanějších na světě. Pravda je ta, že lepšími se jen tak Savojské Alpy chlubit nemohou. Skvělé je na ježdění tady také fakt, že si můžete celý den užívat na jednom velkém dlouhém ski tripu. Vždyť skipas pro oblast Tignes – Val´Isère je zahrnutý v základní ceně již druhým rokem. Každý rok tady také probíhá  Světový pohár mužů a žen v alpském lyžování. Adrenalinové sporty tady také mají své centrum. To ale určitě nejsou jediné výhody užívání si volného zimního času v Tignes.

Hlavní přednosti Tignes

Víte, kolik kilometrů sjezdovek v Tignes upravují? Celkem 150! Užívat si přitom budete moci nejenom na nich. K dispozici je tady i několik tratí pro freeride a samozřejmě i 2 velké snow parky. Na ledovci Le Grande Motte nacházejícím se nad Tignes trénují světové špičky v alpském lyžování. Vynikající je i neustálá modernizace střediska, přičemž v minulosti vznikla třeba desetimístná lanovka Tovière. Výbornou volbou je určitě také 3 km dlouhá sáňkařská dráha Pala´Fou. Ve Val Claret si užijete snow tubingu. Dosáhnout tady lze rychlosti až 45 km/h. Nádherné je i zdejší nové konferenční centrum Tignespace.

Tignes

I některá negativa se najdou…

Mrzutostí je bezesporu stále se zvyšující ceny zájezdů do této oblasti. Nicméně kvalita za to zřejmě stále stojí. Svědčí o tom pořád se zvyšující počty turistů, kteří do Tignes zamíří. Nepříjemné je i finančně značně náročné parkování na centrálním parkovišti. U rezidencí to možné není. Někomu vadí i paneláky, které jsou v jinak hezkém městečku postaveny.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *