Tipy na nejlepší místa k navštívení v Brazílii

Plánujete dovolenou v Brazílii? V takovém případě se vám budou hodit následující tipy, kde najdete doporučení na některé známé, ale i méně známé destinace, které rozhodně stojí za to. Nezapomeňte na to, že Brazílie je velký stát, takže všechny rady se sem rozhodně nevejdou. Před cestou si tak udělejte větší průzkum, ať vám neunikne nic speciálního.

Rio de Janeiro

Hned na začátek nezapomeňte na nejznámější město, na které shlíží velká socha, kterou najdete na velkém množství fotek z Brazílie. Rio de Janeiro je neuvěřitelně barevné, ale zároveň nabídne opravdu ostré kontrasty mezi bohatšími a výrazně chudými čtvrtěmi. Bydlí zde zhruba 6 miliónů obyvatel, takže ve městě bude rušno. Najdete zde mnoho skvělých restaurací a nechybí ani pořádný noční život.

Sao Paulo

Když se podíváte do města Sao Paulo, zjistíte, že zde opravdu převládá beton. Přezdívka města je tak příznačně právě betonová džungle. Bydlí zde 12 miliónů lidí. Město se tak řadí mezi hlavní obchodní a finanční střediska celé země. Najdete zde opravdu všechno od galerií s uměním, přes krásné kavárny, až po obchodní centra, kde nakoupíte víceméně cokoliv. Opět nechybí ani vydatný noční život, který je zde často až nekonečný.

Olinda

Z velkých měst se přesuneme do menšího, ale o to více krásnějšího městečka Olinda. Bylo založeno portugalskými osadníky a najdete zde především krásné barokní kostely a kláštery, které doplňuje další krásná starší architektura. Právě zde je skvělé místo, kde si můžete užít oblíbené karnevaly, které se konají zhruba v únoru.

Foto: pixabay

Fernando de Noronha

Posledním tipem je přírodní místo, konkrétně se jedná malebný ostrůvek Fernando de Noronha. Ten má pestré pobřeží, kde najdete opravdu nádherné pláže, které se skvěle doplňují s místní přírodou. V moři můžete pozorovat nádherné barevné ryby, ale občas se objeví i žraloci nebo želvy. Je zde omezenější přístup, protože je snaha zachovat tuto lokalitu stále tak krásnou a méně dotčenou turismem.

Zdroj: https://theculturetrip.com/south-america/brazil/articles/the-15-best-destinations-to-visit-in-brazil-in-2018/

Náhledové foto: Pixabay