Argentina

To nejlepší z Argentiny: jídlo, příroda a nevídaná vesnice

Argentina je zemí velmi divokou a různorodou ve všech ohledech. Najdete zde ledová území Patagonie, rozlehlé travnaté pláně i podmáčené deštné pralesy. Dnes se podíváme na několik zajímavých míst, která v této jihoamerické zemi můžete navštívit. Patří mezi ně třeba bavorská vesnice nebo jeden z nejmladších národních parků na světě.

La Cabrera

Začneme skvělým jídlem. Argentinské steaky jsou proslulé po celém světě a v restauraci La Cabrera budete přímo u jejich zdroje. O tomto podniku se říká, že dělají maso tak měkké, že se dá ukrojit lžičkou. Restauraci La Cabrera najdete v Buenos Aires a doporučujeme zarezervovat si stůl dopředu. Ani včasnou rezervací však obvykle nepředejdete frontám.

steakSteak: foto Pixabay

La Cumbrecita

Když vstoupíte do horské vesničky La Cumbrecita, rázem budete mít pocit, že jste přicestovali až do Evropy. Místní domy jsou k nerozeznání od těch bavorských. Kde se tu vzaly? S nápadem na německou vesničku přišel berlínský rodák Helmut Cabjolsky, který se přestěhoval do Argentiny v roce 1932. Mořský vzduch mu však neučaroval a rozhodl se přiblížit domovu. Vesnice není jen živoucím skanzenem. Najdete tu také restauraci s německými specialitami, turisti trasy po okolních kopcích anebo se zde můžete projet na koních.

jaguarjaguár: foto Pixabay

Národní park Iberá

Národní park Iberá leží na hranicích Argentiny a Paraguaye a je jedním z nejmladších národních parků na světě. Zahrnuje unikátní ekosystém podmáčených luk a lesů, který tu vytvořila zhruba před dvěma miliony let řeka Paraná. Vědci si tu přímo libují. Můžete zde vidět různé druhy opic, kajmany, kapybary a při velkém štěstí i tajemného jaguára. Tyto velké kočky opatruje záchranné centrum, které je právě v Iberá vypouští znovu do divočiny. Návštěva národního parku Iberá jde také krásně spojit s výletem k jinému přírodnímu unikátu, a to vodopádům Iguazú.

Zdroj: CNN Travel

Argentina: náhledové foto Pixabay

Cestování mě nabíjí energií, ať už jsou to výlety po Česku nebo za exotikou. Navštívila jsem už mnoho zajímavých míst a ráda vám je představím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *