Tradiční keramický den – nejvýznamnější akce v Kostelci nad Černými lesy

Jestliže jste doposud nenavštívili Kostelec nad Černými lesy ve středních Čechách, tak teď k tomu máte jedinečnou příležitost. V poslední květnovou sobotu se tu totiž koná jedna opravdu výjimečná akce.

Takže právě teď leží před vámi ta pravá příležitost, která se celý další rok nebude opakovat. Proběhne v poměrně příznivé atmosféře, navzdory koronavirovým restrikcím. A na co se můžete těšit?

Město, které má keramiku v krvi

Kostelec nad Černými lesy podle pověsti založil sv. Vojtěch a dříve se mu říkalo Černý Kostelec. Najdete tu kupříkladu Muzeum hrnčířství, o kterém rozhodně nepíšeme náhodou. 29. května se tu totiž odehraje nejvýznamnější akce města, jež se pyšní opravdu bohatou keramickou minulostí.

Jde o Tradiční keramický den, přičemž letos proběhne již jeho 33. ročník. Do kalendáře si tedy napište sobotu 29. 5. 2021. A čas konání? Dorazte sem kdykoliv od 9.00 do 17.00 hod. A to přímo na kostelecké náměstí.

Foto: Protext

Na co se můžete na Tradičním keramickém dni těšit

Těšit se můžete na opravdu nepřeberné množství autorské keramiky. Bohužel se tento rok bude konat kvůli koronavirovým restrikcím pouze samotný trh s keramikou. Nenajdete tu tedy žádný doprovodný program ani koncerty. To však vůbec nevadí, radost si můžete udělat i tak.

Na své návštěvníky tu totiž budou čekat i otevřená kostelecká muzea a galerie. Přijet můžete vlastním autem nebo autobusem z Prahy a to od metra Háje směr Kostelec n. Č. l. Míří sem linky 381 a 387. A abychom nezapomněli – vstup na celou akci je zdarma. Nic vám tedy nebrání si atmosféru, jak vždy panuje na Tradičním keramickém dni v Kostelci nad Černými lesy patřičně užít.

Náhledové foto: Protext

Zdroj: https://www.protext.cz/zprava.php?id=36291, https://www.kudyznudy.cz/kam-pojedete/stredni-cechy/stredni-cechy-jih/kostelec-nad-cernymi-lesyhttps://www.kudyznudy.cz/kam-pojedete/stredni-cechy/stredni-cechy-jih/kostelec-nad-cernymi-lesy

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.