Hotel

Ubytování v hotelech pro covid pozitivní

Doba, kdy se většina z nás těšila na dovolenou a pobyt v hotelu je na několik měsíců rozhodně pryč. Mnohé hotely sice ještě fungují v omezeném režimu, nicméně nyní se situace ubírá úplně jiným směrem. Zřejmě se právě z hotelů stanou místa, jež mají pomoct zvládnout nápor pacientů s onemocněním covid-19. Právě sem by měli zamířit nemocní, již nepotřebují akutní péči v souvislosti se zmiňovaným onemocněním.

Sociální důvody

Ministr zdravotnictví hovořil o sociálních důvodech. Pacienti zkrátka nemají kam jít, tak by šli do hotelů. Tady by neměl být dle jeho slov s poskytováním adekvátní péče žádný problém, jelikož by tu byl přítomný potřebný personál. Jednání o vyčlenění části hotelových kapacit jsou již v pohybu. Václav Stárek, prezident Asociace hotelů a restaurací ČR, řekl, že by se hotely neměly dostat do problémů týkajících se ochrany proti infekci koronavirem.

Kapacity nyní uzavřených hotelů

Podle Stárka by měly být k dispozici kapacity veškerých hotelů, které jsou aktuálně zavřené. Pro nemocné s covid-19 by měly budou připravené hotely po celé České republice. O konkrétní kapacitě se ale ještě s vládou nejednalo.

Podpora veřejnosti je důležitá

Alespoň takto hovořil ministr zdravotnictví v souvislosti se změnami, které jsou kvůli koronaviru připravené.O tvrdších opatřeních mimo jiné hovořil také prezident republiky Miloš Zeman. V nejhorším případě by totiž mohlo dojít na uzavření celé země, což si nikdo z nás nepřeje.

Hotelový pokoj: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *