Ubytování v hotelovém pokoji: Co byste měli udělat, než si vybalíte svoje věci z kufru

Cestování je záliba, které se věnuje spousta lidí. Některým stačí se podívat po své vlasti, jiní vyrážejí za hranice a objevují cizí kraje. To s sebou nese nutnost se někde ubytovat. Nejčastěji jsou k tomuto účelu využívány hotely, apartmány, někdo dává přednost pobytu v kempu pod stanem. Jestliže využíváte ubytování v hotelových pokojích, určitě byste se měli svou pozornost zaměřit na určité věci, než si z kufru či cestovní tašky vyndáte ven věci.

Zkontrolujte, je-li vše v pořádku

Rozhodně stojí za to po příchodu do hotelového pokoje zkontrolovat, jestli vše v něm funguje, jak má. Pokud narazíte na závadu, měli byste ji nahlásit na recepci. Určitě nechcete, aby vina za její způsobení padla na vás.

Odpovídá přidělený pokoj tomu, co jste si zaplatili v cestovní kanceláři? Nechybí mu náhodou terasa či balkon, ačkoliv ve vaší smlouvě je? Možná výhled z okna místo moře nabízí pohled na hotelový dvůr. Jsou to záležitosti, které je možné u cestovní kanceláře reklamovat.

Pozor na nezvané spolubydlící

Není právě příjemné si z dovolené přivézt nezvaného hosta – štěnici. I když pokoj v hotelu vypadá na první pohled pěkně a čistě, opak může být pravdou. Štěnice se zpravidla schovává v peřinách nebo matracích. Vyplatí se proto si právě tato místa překontrolovat stejně jako čalouněné židle, křesla nebo pohovky.

Ručník. Foto: Pixabay

Je libo erární ručník? Ne, děkuji. Mám vlastní

Je běžnou nabídkou hotelů, že na pokoj vám dají ručníky. Může se to zdát jako poměrně velká výhoda, protože si nemusíte vozit ten svůj. Ale mysleli jste už na to, v čem je takový hotelový ručník vypraný? Co když v pracím prášku a aviváži, na kterou jste alergičtí? Není nadto si vozit ručníky vlastní. Aspoň nebudete riskovat zdravotní problémy.

Skleničky si raději opláchněte

Jestliže jsou součástí vybavení hotelového pokoje skleničky, před použitím je omyjte. Co vy víte, pokojská na ně mohla zapomenout. Také byste neměli chodit bosky po koberci, jakkoliv čistě se tváří. Většinou je podroben pouze vysávání, což ho pochopitelně nezbaví jiné nečistoty.

V mnoha hotelích je taková praxe, že pokojské musejí pracovat ve velmi rychlém tempu, kdy na úklid jednoho pokoje mají vyměřeno závratných dvacet minut. Co tak asi během té doby stihnou pořádně uklidit?

Zdroj: https://www.rd.com/list/what-to-look-for-in-hotel-room/; https://www.zaletem.cz/magazin/kdyz-se-zajezd-meni-v-nocni-muru-jak-reklamovat-dovolenou#reklamace-pokoje

Náhledové foto: Pixabay

U nás i za hranicemi je tolik zajímavých míst, která stojí za to být navštívena. A proto vás chci s nimi seznamovat.