Umělá inteligence má stále více využití – zatne tipec i obávaným suši teroristům, kteří degradují pověst Japonska

Umělá inteligence má stále více využití – zatne tipec i obávaným suši teroristům, kteří dávají své nechutné úlovky stále častěji na sociální sítě, bohužel v souvislosti s jejich chováním padají restauracím čísla návštěvnosti a spolu s nimi samozřejmě i zisky. A co se proti tomu dá dělat?

Řešením může být nasazení umělé inteligence. A co by měla zvládnout? Pokud chceme na tuto otázku odpovědět, musíme si nejdříve objasnit pojem suši terorismus.

Teror v japonských restauracích

Pásy z jezdícím jídlem, u nás obvykle nazývané runnig sushi, určitě velmi dobře znáte. Umíte si však představit, že byste si k nějakému takovému sedli a začali na jídlo plivat, olizovat ho nebo ho třeba záškodnicky přizdobovali pálivým wasabi? A co takhle nedopalek z cigarety v nádobě na nakládaný zázvor? Že si nic takového představit nedokážete? Mladá generace Japonců, kteří si tímto způsobem chtějí „vystřelit“ z ostatních hostů restaurace, bohužel ano.

A co hůř – svá videa pak zveřejňují na sociálních sítích. Není divu, že v reakci na to začínají padat akcie i těm nejznámějším sushi podnikům a ty se musí vracet ke klasickému přinášení jídla obsluhou.

Foto: Pixabay

Počítá se s nasazením umělé inteligence

Je ovšem jasné, že něco podobného nemůže zůstat bez odezvy. A opět přichází čas pro moderní technologie – pásy by tedy již brzy měly hlídat chytré programy, které vyhodnocují nestandardní chování uživatelů. Pokud tedy například přiblížíte nádobku se sojovou omáčkou příliš blízko k ústům, nebo rychle vyjmete a opět vrátíte talířek na pás, chytrý hlídač to zaznamená a budete mít problém. Snad se tedy bezpečnostní i hygienická situace v restauracích brzy zlepší.

Running sushi vypadá ve světě jinak

U nás je tento koncept nabízen formou neomezené konzumace během určitého časového úseku. Ovšem například v Japonsku jsou pokrmy jezdící na pásu obvykle barevně odlišeny s pomocí různobarevných misek, aby byla na první pohled jasná jejich cena. Zákazníkům jsou poté účtovány poplatky podle počtu a typu pokrmů, které konzumují. Running sushi je často vnímáno jako zábavný a interaktivní způsob, jak si vychutnat sushi, protože zákazníci mohou vyzkoušet různé pokrmy a sledovat, jak jejich jídlo putuje po restauraci.

Kromě sushi nabízí mnoho provozovaných sushi restaurací také další japonská jídla, jako je tempura, ramen a udon. Některé restaurace do svých provozů začleňují také technologie, jako jsou objednávkové systémy s dotykovou obrazovkou a automatizované výdejny nápojů.

 

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-sushi-terorismus-meni-kulturu-japonskych-restauraci, https://aktin.cz/sushi-pod-drobnohledem-da-se-povazovat-za-zdrave-jidlo

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.