zion2

V Zionu vás nenechají vydechnout působivé výhledy ani neodbytní chipmunkové

Když se řekne národní park v USA, většině z nás se nejspíš okamžitě vybaví Yellowstone se svými horkými prameny a vysoký gejzíry. Ovšem zamíříte-li do Utahu, čeká tu na vás další skvost – národní park Zion.

Typické jsou pro něj červeně zbarvené skály, hluboké kaňony, daleké výhledy a vysoké vodopády. Jde zkrátka o výčet toho nejkrásnějšího, co vám může utažská krajina nabídnout. Nevěříte? Dokážeme vám to!

360° výhled na Angels Landing jen tak něco nepřekoná

Patří k nejznámějším a nejvyhledávanějším částem Zionu, přesto se vám může stát, že budete nahoře skoro sami. Důvod je prostý – výstup na tuhle rozhlednu je trochu časově náročný. Opravdu zdatní jedinci ho zvládnou za hodinu a půl, obvyklejší čas jsou však dvě hodiny. A poslední úsek cesty je potřeba zdolat za pomoci řetězů – a právě zde to mnoho lidí vzdá, byť je vše vytvořeno maximálně bezpečně a šikovně.

Pokud však vytrváte, dostane se vám nádherné odměny v podobě ničím neomezeného výhledu opravdu do všech stran,. Krásnější místo pro panoramatické fotografie asi nenajdete a určitě se vyplatí tu chvilku zdržet.

Za krmení chipmunků můžete dostat i pokutu

Jestliže se vydáte k dalšímu známému místu – vysokému vodopádu ve skalách Emerald Pools, budou vaši cestu lemovat cedule se zákazem krmení chipmunků. Tyto drobné veverky jsou však překvapivě hbité, a pokud si někde odložíte batoh, snadno se vám do něj dostanou. Cílené krmení je však zakázáno. Odolejte tedy pokušení na dobrou fotografii a hrst oříšků schovejte zase do kapsy. Pokud by vás spatřil některý ze strážných v parku, neminula by vás poměrně citelná pokuta.

Jinak je však Zion k turistům velmi přívětivý. Pokud nemáte vlastní auto, můžete se kamkoliv svézt ekobusem, zastavujícím na mnoha místech, je to zdarma a nastoupit i vystoupit můžete, kolikrát chcete. 

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *