peru3

Zamilujte se do Peru díky úchvatné přírodě

Většina turistů sem míří zejména za historickými památkami. Ovšem mnohem větší zážitky vám mohou přinést horské treky – ať už k jezeru Titicaca nebo kamkoliv jinam. A nejde zdaleka o jedinou možnost, jak si užít Peru opravdu naplno.

Při plánování ovšem počítejte s jedním podstatným detailem – mnoho horských treků se v Peru nachází značně vysoko, takže se neobejdete bez nutné alespoň jednodenní aklimatizace. Naštěstí je tu pořád na co se dívat, takže nudit se určitě nebudete.

Jezero Titicaca a život v okolí

Puno na západním břehu tohoto jezera (ležícího ve výšce 3812 m.n.m) má pověst autentického centra peruánské kultury, bohužel ale jen na oko. Jakmile zdoláte některou z přístupových cest, na nichž se můžete kochat nádhernými výhledy na hladinu jezera Titicaca, bude vás čekat spíše turistické pozlátko a zvyky, dodržované „jen na oko.“ Mnohem lepší je proto vypravit se do některé ze vzdálenějších vesnic, kde jsou lidové zvyky stále ještě živé.

Duhové hory aneb Rainbow Mountain

Za nejnovějším přírodním lákadlem, objeveným díky nedávnému sesuvu, se vydejte do Arequipa. Stačí vám jednodenní výlet a můžete si je užít v plné kráse. Díky vrstvám usazených hornin jsou opravdu Duhové hory pestrobarevně pruhované – žádný nadnesený název!

Paracas jako ideální místo k pozorování zvířat

Tohle malé městečko má v těsné blízkosti ostrov Isla Ballestas, kde se to jen hemží tučňáky, tuleni a dalšími zvířaty doslova po celý rok. Ohromující je zejména množství ptáků. Doporučujeme projížďku ve člunu, díky níž se místy dostanete ke zvířatům opravdu blízko.

Huaraz pro milovníky výšek

Z toho města je možné vyrazit zejména na dva treky – méně náročný, ovšem působivý Willca Cocha trek a trek Laguna 69, který vás po nějakých pěti hodinách chůze dovede k jezeru vhodnému i k vykoupání. Jde o jedno ze 400 jezer v oblasti, ovšem patří k nejkrásnějším, takže plavky s sebou!

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *