Valencie 2

Valencie – město s mimozemskou architekturou i poněkud svérázným přístupem k ekologii

Kam se za tímhle úkazem vypravit? Samozřejmě do Španělska, Valencie je jeho třetím největším městem. Přesto však nabízí docela jiný požitek z návštěvy než Madrid nebo třeba Barcelona.

Na první pohled je totiž opravdu zelené. A to i přesto, že mnohá místa v jeho blízkém okolí připomínají spíše poušť…

Zelená Valencie za každou cenu

Svůj podíl na tom má zejména množství městské zeleně v čele s parky mnoha velikostí. Jsou zavlažovány po celý rok, čemuž mnozí ekologové nemohou přijít na jméno. Faktem však zůstává, že efekt to má značný. Ani v tom nejparnějším létě tu nikdy nenajdete žlutou trávu.

Velkou zajímavostí je i park, vybudovaný v bývalém korytu řeky. Je rozdělen na celkem 20 částí a to prostřednictvím mostů i nejrůznějších průchodů. Najdou se tu jak sekce, určené pro klidné posezení, tak i místa vyhrazená pro sport nebo společenské akce.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Moderní a futuristické stavby jako v Asii

Chcete poznat úplně jinou stránku Valencie? Pak zamiřte do Města umění a věd (Ciudad de las Artes). Dominuje mu voda, chrom, sklo a tlumené barvy. Pavilony (dokonce vystupující z vody) imitují spíše nějaké sci-fi filmy a určitě jejich návštěvu nemůžete vynechat.

Kromě toho se vám tomto nevšedním městě otevře i řada příležitostí k obdivování historických památek. V centru města je většina historických budov velmi dobře opravených a panuje tu velmi příjemná atmosféra. Ale nechybí ani trocha té exotiky. Milujete Jamajku nebo Kubu s jejich pestrobarevnými čtvrtěmi? Poznejte valencijský Cabanal a rázem se ocitnete ve světě karibských rytmů a barev. Rozhodně to stojí za to, ani taneční představení nebo míchání drinků přímo na ulici nechybí…

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

 

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *