Pizza

Kterou pizzerii navštívit v evropských velkoměstech?

Kvalitní pizza je pokrmem, který dokáže naprosto dokonale zlepšit každý cestovatelský zážitek. I když je její původ hluboce zakořeněný v Itálii, tak i v jiných velkých metropolích Evropy najdete spoustu výtečných pizzerií s dokonalými pizzami. V dnešním článku vám nabídneme hned několik možností, kam se podívat při svých cestách po Evropě.

Starý Řím je krásnější s dokonalou pizzou

Trastevere je část Říma, a stejně pojmenovaná pizzerie, která je opravdu bijícím srdcem starého Říma. Jedná se o místo, kam turisté nejčastěji putují především při snaze o nasátí atmosféry tradiční Itálie. Ulice jsou dobové a provoněné nepřeberným množstvím gastronomických skvostů.

Skvělá pizza i ve stověžaté Praze

Pokud je místo, kde by neměla dobrá pizza doopravdy chybět, tak je to samotné srdce Evropy. Praha je bijící metropolí se spoustou výtečných gastronomických i turistických adres. Při cestách mezi památkami na Hradčanech či Starém městě se určitě zastavte v některé z několika poboček výtečné Pizzeria Einstein, která dokáže návštěvu Prahy udělat ještě dokonalejší. Využít od této restaurace můžete i rozvoz výborné pizzy v Praze 3, 5 a 7.

Pizza

Pizza: Zdroj obrázku Picjumbo.com

Kam na pizzu v Londýně

Londýn je jednou z lokalit, která každoročně láká ohromné množství turistů. Metropole, která na vás nedokáže dýchnout jen historickými částmi, ale celkově typicky anglickým dojmem a atmosférou, která je nepopsatelná, dokud ji sami nezažijete. Při toulkách po památkách a muzeích tak nezapomínejte ani na dobrou pizzu. Věřte, že v Pizze Uniun Spitalfields najdete takovou, na kterou jen tak nezapomenete.

Večeře v nejromantičtějším městě Evropy

Každému je jasné, že se poslední odstavec bude věnovat Paříži. Městu neutuchající krásy a romantiky, kam proudí každoročně tisíce mladých zamilovaných párů. V centru Paříže se přitom můžete potkat s takovou restaurací jako Guillaume Grasso la Vera. A čím je tak výjimečná? Pizza je nejen dokonalá, ale navíc připravovaná podle oblastních tradic a chutí z pizzou proslavené Neapole.

Pizza: Zdroj náhledového obrázku Picjumbo.com

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *