Vánoce nebo Silvestr v exotice? Nic není nemožné !

Dominikánská republika

Jako Češi jsme sice většinou zastánci klasického trávení Vánoc doma, ale najdou se i tací, kteří by rádi trávili Vánoce a Silvestr někde v exotice. Pokud patříte mezi tuto menšinu a chcete letos vyrazit na svátky nebo konec roku do teplých destinací, máme pro vás 3 tipy.

Nejpopulárnější exotická destinace v zimě

Užívat si svátky na nejkrásnějších plážích planety není vůbec špatné. Ráno se probudíte, dáte si skvělou kvalitní kávu v kavárně, následně si dopřejete lázeňskou kúru a nakonec Nový rok oslavíte opulentním piknikem na  Bavaro,jakožto nejkrásnější pláži světa. To není sen, ale realita nejluxusnějších resortů v letovisku Punta Cana v Dominikánské republice. Dominikánská republika patří k nejpopulárnějším exotickým destinacím v zimním období. Celoročně tady není méně než 27°C a k tomu slunečné počasí a výborný servis hotelů. Punta Cana je však poměrně živé letovisku, proto pokud toužíte po něčem klidnějším, zvolte raději třeba ostrov Cayo Levantado. Na tomto ostrově jsou pouze dva resorty, takže klid je zaručen.

Ostrov, který voní po Vánocích?

Ano takový ostrov existuje, jmenuje se Zanzibar a leží u východního pobřeží Afriky. Právě tady se pěstuje hřebíček, skořice nebo vanilka, které jsou pro naše Vánoce typické. Teplota vzduchu na Zanzibaru od listopadu neklesá pod 30°C. Takže příjemná teplá rána jsou na dovolené na Zanzibaru zaručena. Lákadlem jsou kromě nádherných pláží i města jako Stone  Town, kde se narodil Freddie Mercury nebo Palác zázraků. Ten je bývalým sídlem zanzibarského sultána. Jestliže byste chtěli prožít silvestr právě tady na plážích Zanzibaru, využijte poslední lastminuty  a vyrazte.

Nádherné čisté pláže a salsa na Kubě

Živá hudba, salsa, rumrum a doutníky, to je silvestr na Kubě. Nedaleko centra letoviska Varadero najdete jednoduché hotely, určené nenáročným turistům. Naopak ti náročnější mohou zavítat na ostrůvky u severního pobřeží Kuby, kde se nachází čisté panenské pláže. Turistů je tady méně, ale luxus a ceny vyšší.  Například ostrůvek Cayo Santa Maria o délce 16 kilometrů a šířce 2 kilometry bylo ještě nedávno netknutým ostrovem. Dnes však už zde stojí luxusní resorty pro nejnáročnější hosty.

Náhledové foto: Pixabay

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.