Vánoční trhy v Praze – nejznámější místa, kde zaručeně nasajete vánoční atmosféru

Vánoční trhy v Praze – nejznámější místa, kde zaručeně nasajete vánoční atmosféru. Největší vánoční trhy u nás jsou, bezesporu, v Praze. Jako naše hlavní město může Praha se svými vánočními trhy směle konkurovat vánočním trhům v Mnichově, Berlíně či Bruselu. Tradiční trh na Staroměstském náměstí patří tradičně mezi jeden z nejkrásnějších v Evropě.

Díky své velikosti nemá Praha pouze jeden vánoční trh, ale hostí jich hned několik na různých místech. Pro mimopražské stojí za zmínku skutečnost, že k tomu, abyste prošli všechna tradiční místa vánočních trhů, je vhodné si vyhradit alespoň jeden víkend.

Vánoční trh na Staroměstském náměstí

Jeden z nejkrásnějších vánočních trhů v Evropě se koná, kde jinde, než na Staroměstském náměstí. Nabízí tradiční vánoční jídla jako pečené kaštany, bramboráky, trdelníky či klobásy. Z nápojů můžete ochutnat vánoční medovina, svařák či punč. K zakoupení jsou různé vánoční ozdoby, doplňky, dekorace a rukodělné výrobky.

Pro děti je připravena řada atrakcí jako mikulášský program, betlém, ukázky lidových řemesel či mini zoo.

Foto: Pixabay

Trh se koná v období od 2. prosince 2023 do 6. ledna 2024.

Vánoční strom se poprvé rozzáří v sobotu 2. prosince 2023 v 16.00 a poté bude svítit každý den od 16:00 do 24:00. Speciální světelná animace bude k vidění od 16:30 každou hodinu až do 21:30, tj. v 17:30, 18:30, 19:30, 20:30.

Vánoční trh na Václavském náměstí

Mezi druhý nejnavštěvovanější pražský vánoční trh patří ten na Václavském náměstí. Nabízí podobný sortiment zboží, jídel a nápojů jako trh na Staroměstském náměstí. A také zajímavě působivou vánoční atmosféru.

Václavské Vánoce, jak se trhům na Václavském náměstí také říká, se konají v období od 2. prosince 2023 do 6. ledna 2024. Trh je otevřený od 10:00 do 22:00 hodin.

Také Václavské náměstí bude ozdobeno vánočním stromem.

Vánoční trh na Hradě

Také vánoční trhy na Pražském hradě patří mezi ozdoby Prahy. Tradičně se trhy konají na Praze 1 na náměstí U Svatého Jiří. Umístění trhu jeu pražských hradeb, kde vás budou vítat dřevěné stánky.

Vánoční atmosféru doplní tradiční pokrmy a nápoje. K zakoupení budou vánoční svíčky, koule, různé ozdoby či dekorace nebo rukodělné výrobky.

Trhy začaly 23. listopadu 2023 a skončí 3. ledna 2024.

Advent na Andělu

Advent na Andělu jsou tradičním vánočním trhem na Praze 5. Jako ostatní vánoční trhy nabízí ke koupi předměty s vánoční tématikou a tradiční občerstvení.

Tento vánoční trh můžete navštívit v období od 24. listopadu 2023 do Štědrého dne. Trh je otevřen každý den od 10:00 do 22:00 hodin.

Zdroj: https://www.vanocnisen.cz/vanocni-trhy-praha/#Vanocni_trhy_v_Praze_5_aneb_Advent_na_Andelu, https://www.prazsketrhy.cz/vanocni-trhy/, https://www.topvanoce.cz/vanocni-trhy-praha/#republiky, https://www.kudyznudy.cz/akce/vanocni-trhy-praha-2012, https://www.e15.cz/vanocni-trhy-praha-2023, https://www.novinky.cz/clanek/vanoce-adventni-trhy-v-praze-kdy-a-kam-zajit-okouknout-stromek-a-ochutnat-svarak-40304293, https://prazsky.denik.cz/zpravy_region/praha-vanocni-trhy-instagram-popularita-uspech.html

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.