Regiojet

Vlakem do Chorvatska? Co všechno vás čeká

V ČR nasednete do speciálně vybaveného vlaku, abyste o půl dne vystoupili přímo u své oblíbené pláže. A to bez přestupů, nepříjemného pocitu v zádech či vyčerpávající únavy, která vás nejméně na jeden den zavře na hotelu.

Přesně tak by mělo vypadat moderní cestování za dovolenou prostřednictvím Regiojetu a jeho spojů do Chorvatské Rijeky. Může však uspět tam, kde o několik let předtím selhaly České dráhy?

Vlakové spojení do Chorvatska není žádnou novinkou

Je to přesně tak. V letech 2009 až 2017 mohly své cestující přímou linkou dovézt do Chorvatska a Černé Hory i České dráhy. Vypravovaly k tomuto účelu přímý lehátkový vůz i s přepravou aut. A proč došlo k jeho zrušení? Svou roli v tom hrály ekonomické důvody i změny tras.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jak to bude vypadat v podání Regiojetu

Za jednosměrnou jízdenku zaplatíte mezi 590 a 790 Kč, v závislosti na tom, zda dáte přednost klasickému nebo lůžkovému vozu. Vyjíždí se z několika stanic:

Místo a čas odjezdu:

Praha hl. n. 17:20

Pardubice hl. n. 8:15

Brno hl. n. 19:48

Břeclav 20:23

Bratislava hl. st. 21:15 (předběžný čas odjezdu)

Lublaň mezi 5:00 a 6:00

Rijeka kolem 8:00

Odjezd v opačném směru se pak odehrává v 18:00 a 21:00, což je pro plánování perfektního dovolenkového zážitku ideální.

Pozor na možné komplikace

O tom, jak moc je pro vás cena výhodná či ne, si musíte rozhodnout sami. Jinak posuzují ekonomickou výhodnost lidé s vlastním autem i řidičem a jinak, ti, kteří auto nevlastní nebo je dlouhé řízení do Chorvatska děsí. Vlakem se každopádně do Chorvatska dostanete cca za 15 hodin, autem lze totéž zvládnout v ideálním případě okolo 10 hodin (cesta se ovšem obvykle o pár hodin prodlouží).

Problémem však mohou být vysoké teploty. Stížnost na nefungující klimatizaci ve vagonech Regiojetu nejsou výjimkou a nikdy nevíte, kdy na vás tento černý Petr padne. Musíte tedy být připraveni i na tuto alternativu.

Zvažte také pohodlnost cestování. Pokud se vám nepodaří rezervovat si pro sebe celé kupé kvůli nedostatečnému počtu „účastníků zájezdu“, budete nuceni poměrně dlouhý čas trávit s úplně cizími lidmi.

Zdroj náhledového obrázku: Wikipedia.com

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *