Dětská postel

Výběr postele pro dítě: V potaz berte typ, materiál a další aspekty

Děti si bezesporu zaslouží pohodový odpočinek a klidný spánek. Dopřát jim obojí dnes není až tak složité, protože nabídka postelí je velmi bohatá. Problém při této volbě nastává hlavně v tom, že děti rostou, vybírat postel byste tedy měli nejenom podle materiálu, ale také velikosti a typu. Na vše se podíváme mnohem podrobněji v následujících řádcích a nezapomeneme upozornit ani na prodejce, u něhož seženete dětské postele v mnoha variacích za výhodné ceny.

Klasické rozměry, nebo spíše menší postel?

Velikost postele představuje u dětských modelů prakticky nejdůležitější parametr. Volit je možné mezi klasickou postelí a menším modelem. Délka postele se logicky odvíjí od velikosti dítěte. V každém případě by měla být postel o nějakých 30 cm delší a optimální šířka postele je stanovena na 90 cm.

Dětská postel

Zdroj obrázku: lanonabytek.cz

A co materiál?

Na výběr je z několika různých alternativ. Vsadit můžete na maximálně trvanlivé a pevné dětské postele z masivu. Dřevo je čistě přírodním materiálem, který postelím sluší. Počítejte ale s tím, že si poněkud připlatíte. U dřevotřísky a lamina je životnost poněkud nižší, nicméně cenově vyjdou lépe. Lepidel a pojiv se bát nemusíte, dnes už jsou všechna zdravotně nezávadná. Výborné pro alergiky jsou kovové postele. Také vydrží hodně a vypadají nadčasově. U čalouněných postelí je nevýhodou hlavně nemožnost výměny matrace. Příliš oblíbené nejsou.

Dětská postel

Zdroj obrázku: lanonabytek.cz

Variace dětských postelí

Určitě se vyplatí zastavit se také u typu dětských postelí. Rozhodně neexistuje pouze jeden unifikovaný model. Výborné jsou třeba varianty s výsuvnou přistýlkou. Oceníte je hlavně v případě návštěvy nebo nezbytnosti uspávání dítěte. Prostor dokážou ušetřit patrové dětské postele. Zajímavé jsou i modely nabízející úložné prostory. Vybírat si lze mimo jiné i atypy, postele ve tvaru auta a podobně. Určitě nezapomínejte ani na matrace. K nim se v případě menších dětí vyplatí vybrat takém snímatelný potah. Ať už potřebujete jakékoli dětské postele nebo matrace, podívejte se na lanonabytek.cz a jistě si vyberete.

Zdroj náhledového obrázku: lanonabytek.cz

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *