Cyklo výbava

Výlety na kole: Zvolte si správné cyklo vybavení

Jaro už je v podstatě za rohem a v nížinách se s vlezlým mrazem a sněhem už téměř nesetkáme. I proto je na čase vyrazit ven a zasportovat si. Že vás běhání příliš nebaví? Tak vytáhněte vaše kolo. Rozhodně si už zaslouží jarní servis! Jen opečovávání vašeho dvoukolového mazlíka ale nestačí! Myslet byste měli i na ochranu svého zdraví při jízdě. Jinými slovy, nemělo by vám chybět speciální oblečení a ochranné prostředky. Nač je třeba klást důraz? Na to se soustředíme v tomto článku.

Cyklo dres

Dokonalý tepelný komfort

V první řadě byste měli myslet na to, aby vaše tělo bylo v teple a suchu. Pouze cyklistické dresy takovýto dokonalý komfort nezajistí. Měly by být doplněny o mikiny, funkční prádlo a jiné doplňky. Výborné jsou zejména rukavice na kolo a také cyklistické kalhoty. Jejich úloha v zimních měsících je nedocenitelná. Zapomenout bychom neměli ani na šátky a jiné oděvy, které jsou zdánlivě nenápadné, nicméně z funkčního hlediska jejich pořízení stoprocentně stojí za to.

Pohodlná jízda

Samotný komfort při jízdě pochopitelně zajistí hlavně vhodné kolo. I doplňky ale mohou bez větších problémů plně posloužit. Jmenovat bychom měli především uchycení nohou na pedálech. Moderní cyklistické tretry bez větších problémů zapadnou do mechanismu pedálu a vaše nohy zaberou pokaždé, když budete potřebovat. Hlavně při jízdě v mokru jsou vynikající.

Cyklo brýle

Eliminujte rizika při pádu

Jízda na kole může být velmi nebezpečná. Především na některých terénech a v nepříznivém počasí se může stát hazardem. Nedílnou součástí výbavy musí být cyklistická helma. Děti mají povinnost jejího nošení danou zákonem. Z dalších ochranných prostředků jmenujme zejména spolehlivé cyklistické brýle. Slunce je mnohdy ostré a mohlo by poškodit váš zrak. Stejně tak nezapomínejte ani na ochranné krémy, balzámy na rty a jiné ochranné prostředky.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *