Výlety na Šumavě

Šumava

Hledáte tipy na výlet nebo jen si jen chcete zpestřit dovolenou na Šumavě? Zavítejte do samotného Národního parku Šumava a udělejte si výšlap například na Březník nebo Hadí vrch. Užijete si krásný den a hlavně klid, jelikož z počátku jara tady cesty moc turisty neoplývají.

K zaniklé obci Frauenthal

Prvním tipem na výlet na Šumavě je cesta k místu, kde kdysi byla obec Frauenthal. Je to výšlap především pro ty, kteří si chtějí užít ticho a klid přírody. Výchozím bodem této trasy je parkoviště Šerlův dvůr zhruba 4 kilometry od obce jménem Prášily. Na cestu se odtud vydáte po žluté ke břehům říčky Křemelná. Říčka se nachází uprostřed přírody a za krátko se dostanete k odpočinkovému místu, vedle kterého stoj i informační tabule o zmínce již neexistující obce. Frauenthal byl známý především díky místní brusírně, která vyráběla třeba židovská zrcátka. V roce 1932 však musela skončit kvůli konkurenci. Na cestě dále narazíte na vojenský bunkr, což je vlastně jediná zachovalá stavba v celém okolí. Nazpátek se můžete zase vydat lesem nebo se držet podél břehu říčky.

Ten nejkrásnější výhled

Dalším druhým tipem je výstup k Hadímu vrchu. Turistická trasa začíná v obci Keply. Cesta může být trochu náročnější, a proto je doporučena spíše dobrodružnějším a odolnějším povahám. Budete muset totiž překonat převýšení a vyhnout se zamrzlým kalužím nebo přeskákat mokřady po kamenech, abyste se dostali na druhý břeh. Pokud, ale budete mít štěstí, můžete zahlédnout ryšavou lišku. Stoupání nahoru vám zabere zhruba hodinu. Procházka nebo chcete-li výšlap, to není časově náročný a na vrcholu Hadího vrchů se vám otevře ten nejkrásnější výhled na Šumavu. Cestu dolů můžete zvolit směrem k vesnici Bývalé Zhůří, jak už z názvu vyplývá, je to vesnice bývalá a dnes už po ní zbyla jen kaple a pomník padlým vojákům z 2. světové války.

Trochu Adrenalinu

Sežeňte si ubytování na Šumavěubytování na Šumavě a vyrazte. Třetím tipem je cesta na Březník, která vám trochu zvedne tlak, jelikož cesta do kopců bývá náročnější. Trasa začíná ve vesnici zvané Dobrá voda. Obec je známá především díky místnímu skleněnému oltáři v kostele. Právě od kostela se vydáte po modré trase do prudkého kopce. Při stoupání se dostanete k rozcestníku, kde přejdete z modré trasy na zelenou. Po pár desítkách metrů budete mít krásný výhled na Šumavu, a jestliže se sem vydáte na večer, uvidíte romantický západ slunce. A Pokud jste ubytováni na Šumavě a trávíte zde dovolenou, můžete si trochu přivstat a ještě před svítáním vyrazit k vyhlídce za východem slunce.

Náhledové foto: Pixabay

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.