Vyrazte na letní dovolenou po střední Evropě

Chorvatsko

Už vás nudí exotika, pláže a povalování u moře? Netoužíte po spalujících vedrech, které vás ochromují na výletech po městě? Vsaďte na klima, na které jste zvyklí. Podívejte se po střední Evropě.

Hotely ve Vídni? Budete se cítit jako na zámku

Pokud vás láká vznešené prostředí, luxusní nákupy, procházky po krásném městě, pak si najděte hotely ve Vídni. Toto město je velmi podobné Praze, protkává jej ale možná víc té císařské noblesy. Zámky, upravené parky i kočáry tažené páry běloušů, to není nic výjimečného. Kdo miluje vysedávání v kavárnách, pak bude nadšený z místních podniků. Samozřejmě musíte okusit dort Sacher, dát si k němu kávičku, z hlavních jídel nemůže chybět pořádný řízek. To vše bude protkané zážitky z památek, jimž se zde věnuje maximální péče. Pokud chcete více klidu, můžete si objednat i jiné ubytování v Rakousku. Hory jsou krásné, místní prostředí má zase své kouzlo.

VídeňFoto: Pixabay

Hotely v Chorvatsku – co můžete zažít?

Jestli si neumíte představit dovolenou bez moře, pak výhodnou možností z hlediska financí i dostupnosti je Chorvatsko. Jde o zemi na pomezí střední a východní Evropy. Zde se ocitnete jako v jiném světě. Ohromí vás oblázkové pláže, úchvatné jsou rybářské vesničky, nadchne vás okouzlující příroda a přátelství tamních obyvatel vám dovolenou ještě zpříjemní. To vše nabízí rozmanité Jaderské pobřeží. Na své si přijdou plážoví povaleči, nadšenci do fotografování, milovníci potápění a sportů, touhu po vzdělání uspokojí nekonečné množství památek. Fantastická je i místní kuchyně, která vás nezruinuje. Už víte, kam se vydáte na dovolenou? Mrkněte na hotely v Chorvatsku. Stačí si zajet jen pár kilometrů dál. Strávíte na cestě pár hodin a hned jste v jiném světě. Projděte si jednotlivé lokace a najděte si hotely a ubytování na Hotely.cz podle vašich představ.

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.