Výstava vánočních ozdob ve Vizovicích vás nadchne

Vánoční ozdoby

Ručně vyráběné skleněné vánoční ozdoby jsou již desítky let nedílnou součástí Vánoc v Čechách. Jedná se o tradiční ozdoby, které jsou elegantní a skutečně ručně vyráběné. Ve Vizovicích nyní probíhá již tradiční výstava vánočních ozdob, která je spojena zároveň s prodejní akcí. Vyrazte na výlet i vy a nalaďte se na vánoční atmosféru již nyní. Rozhodně se máte na co těšit!

Výstava v galerii Mariette ve Vizovicích je pro návštěvníky otevřena od 11. října do 23. prosince. Ke zhlédnutí budou nejen nové kousky, které zkrátka nesmí chybět na vašem vánočním stromku, ale můžete zároveň obdivovat i „historické kousky“. Při letošní výstavě, která je již 20. v pořadí, budou ukázány i starší kolekce, které byly vyráběny v dřívějších letech a těšily se úspěchu nebo byly ve své době velmi originální. Takže se máte na co těšit. Podívaná to bude vskutku skvostná.

Ručně vyráběné vánoční ozdoby jsou stále hitem

Ručně vyráběné skleněné ozdoby na sebe strhávají pozornost a není se čemu divit. Jejich výroba i následné zdobení jsou poměrně náročné procesy. Dá se i říci, že každý kus je díky ruční výrobě, svým způsobem originální. Nepřeberné množství barev je zdobeno řadou nejrůznějších motivů od staré osvědčené klasiky až po originální vzory z moderní doby. Ozdoby jsou samozřejmě vyráběny v různých tvarech i velikostech.

Pořadatelé si s přípravou letošní výstavy dali skutečně záležet. Návštěvníci se tak mohou těšit na řadu vánočních stromků zdobených nejrůznějšími ozdobami v různých odstínech, které jsou zdobeny nejrůznějšími dekory. K vidění tak budou například ozdoby s mysliveckou či přírodní tématikou. Nebudou chybět ani ozdoby dekorované stylem tzv. modrotisku, které zaručeně nadchnou každého návštěvníka.

vánoční ozdobyFoto: Pixabay

Galerie Mariette se zaměřuje na tradiční řemeslnou tvorbu

Galerie Mariette, kterou naleznete ve Vizovicích v předzámčí zámku, se za zaměřuje na prezentaci a prodej lidové řemeslné tvorby. Kromě skleněných vánočních ozdob zde proto naleznete nejrůznější druhy keramických výrobků, betlémy, hračky českých výrobců, proutěné výrobky či oblíbené panenky z kukuřičného šustí. Tím ale rozmanitost výrobků a dalších produktů rozhodně nekončí. Zajeďte si na výlet do Vizovic i vy a přesvědčte se sami, že tato galerie zaujme naprosto každého. Tato lokalita navíc sama vybízí k návštěvě dalších zajímavých míst či památek.

 

 

 

Zdroj info: https://www.mariette.cz/

Zdroj info: https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/vizovicka-galerie-predstavuje-ruzne-barvy-i-dekory-vanocnich-ozdob/2108709

 

Náhledové foto: Pixabay

Ráda cestuji a o své zážitky se podělím i s vámi.