Lanovkou na Ještěd už ne|Luxusní nocleh v retro či apartmá!

Ještěd foto Taťana Veselá

Lanová dráha na liberecký Ještěd byla hojně využívaná, nicméně v současné době je zatím mimo provoz, a neví se, kdy bude opět vozit návštěvníky a turisty. Ale nic nebrání tomu, abyste si udělali výlet do krásné přírody libereckého kraje, kde můžete nalézt spoustu dalších zajímavostí. Ať to jsou turistická místa, anebo přitažlivé programy pro děti.

Atraktivní zábava pro celou rodinu!

Nepochybně za zmínku stojí zábavní centrum Babylon, kde se vaše ratolesti do sytosti a doslova vyřádí natolik, že je do postýlek budete muset uložit, jak budou znavené. A pak může nastat romantický večer pro jejich rodiče…

A co vás čeká v Babylonu Liberec? Především Aquapark s tobogány, vířivkami, avšak i jedinečnou laser show, která se pořádá třikrát denně. Svými dýmovými efekty a barevnými animacemi vyvolají v každém návštěvníkovi silné emotivní zážitky. Navíc, večerní show má až dramatický nádech.

Dále můžete s dětmi navštívit Lunapark, Funpark a velmi oblíbený je i iQpark, kde počítejte s tím, že jen tak neodejdete. Čeká vás spousta zajímavostí ze světa vědy a techniky, které jsou přiblíženy dítkám formou her. Jsou přizpůsobené rodinám s dětmi od tří do deseti let. Ale i dospělí si přijdou na své!

Pěšky, busem i na kole, prostě v klídku a pohodě na Ještěd!

Ještěd-detail-Liberec-foto Taťana Veselá
Foto-Taťana Veselá-Ještěd

Pokud dáváte přednost volným procházkám a pobytu v přírodě, lze jen doporučit výlet na nejvyšší horu Ještědského hřbetu s výškou 1 012 metrů. Je ceněnou dominantou severních Čech. Stojí za to ji zhlédnout právě pro nevšední zážitek, kdy vás na vrcholu uvítá velmi zajímavá stavba.

Televizní vysílač a restaurace?

Konkrétně na vrcholu Ještědu je umístěn známý televizní vysílač, který ovšem skrývá ve svých útrobách hotel a restauraci! Projekt tehdy vypracoval známý architekt Karel Hubáček. Uspěl se svoji jedinečnou stavbou rotačního hyperboloidu, za kterou dokonce obdržel v roce 1969 Perretovu cenu, jež mu udělila Mezinárodní unie architektů.

V současné době je na Ještědu vděčným fotografickým objektem také bronzová socha „Dítě z Marsu“ známého českého malíře a sochaře Jaroslava Róna.

Bronzova-socha-ditě-z-Marsu-foto-Taťana-Veselá
Foto-Dítě z Marsu-Taťana Veselá

Božské výhledy do české krajiny!

K užívání byl hotel s televizním vysílačem předán 21. září 1973 a od té doby slouží nejen libereckým, ale i ostatním návštěvníkům, kteří svorně obdivují toto nádherné a fantastické dílo. Z Ještědu se navíc můžete kochat i nádhernými výhledy na okolní přírodu.

Nicméně, pakliže máte zrovna štěstí, otevřou se vám pohledy na Lužické a Jizerské hory, Krkonoše, Ralsko, Trosky s Pannou a Babou, Český ráj, České středohoří i hrad Přemysla Otakara II., Bezděz. Načež i žižkovský vysílač, avšak to vás musí matička příroda hodně milovat, aby zařídila naprosto super počasí a skvělou viditelnost!  Mimochodem, my jsme to štěstí neměli…

Ještědské-výhledy-Taťana Veselá
Foto-výhledy z Ještědu-Taťana Veselá

Vyhlídková restaurace nad oblaky…

Přímo ve zmiňované televizní věži vás uvítá i  vyhlídková restaurace, kde prožijete báječný zážitek s dalekými výhledy do všech světových stran. Navíc se můžete ocenit nejen pochvalou za dobře naplánovaný výlet, nýbrž i dobrým jídlem a pitím. Možná se vám ani nebude chtít odcházet z tohoto zvláštního prostředí, a tak je dobré si zajistit například i nocleh na Ještědu.

Pokoje jsou ovšem brzy vyprodané, rezervujte svůj pobyt proto včas. Kromě toho je výběr pokojů vskutku zajímavý, a navíc nabízí zážitkové ubytování i se snídaní. Rádi byste pobyli v bývalé kanceláři prvního ředitele hotelu, či snad vyznáváte retro styl? Anebo vás možná osloví apartmá s manželskou postelí king size…? Pobyty zde volí  mnohdy i novomanželé či hosté, kteří si chtějí dopřát mimořádný prožitek.

Letní sezóna zve na výlety z Ještědu do okolí Jizerských hor!

Nepochybně stojí za zmínku, že na Ještědu se v zimě i lyžuje, je oblíbeným výletním zimním střediskem. Pokud jste ho ještě neokusili, přichystejte své lyže a běžky na další sezónu! Ještěd nabízí své lyžařské tratě jak pro náročné lyžaře, tak i pro naprosté začátečníky.

Nyní v nadcházejícím létě můžete vyrazit do Lázní Libverda, na zámek Sychrov či Frýdlant. Určitě najdete i spoustu dalších tipů, kam na výlet. Děti jistě uvítají i úžasnou botanickou zahradu anebo zoologickou zahradu, která svého času proslula chovem bílých tygrů. Jestlipak uhodnete, jak se jmenuje hokejový tým Liberce?

Náhledové foto: Ještěd-Taťana Veselá

Zdroje info: jested.cz, rozhlednajested.cz

favicon

V Čechách je krásně, tak proč někdy nevyrazit za hranice všedních dnů...?