Z deníku cestovatelky: Mallorské pláže, které vás uchvátí

Pláž na Mallorce

Chystáte se navštívit jeden z proslulých Baleárských ostrovů a hledáte pláže, na kterých chytnete bronz a vychutnáte svůj oblíbený drink při dechberoucím výhledu na moře a okolní krajinu? V tomto článku objevíte jedny z těch nejhezčích, které může Mallorka nabídnout.

Playa de Muro

Když se zeptáte místních na to, jakou pláž stojí za to navštívit, každý zmíní několik možností, ale ve většině případů zazní Playa de Muro a není se čemu divit. Tato překrásná pláž, která se rozkládá podél severního pobřeží s délkou přes 8 kilometrů, je ideální nejen pro romantiky a milovníky krásných pláží, ale především pro rodiny s dětmi. Nejen, že je snadno přístupná a není zde problém s parkováním, ale její pobřeží je po několik desítek metrů stále stejně mělké a tak se tu mohou vyřádit i ti nejmenší. Podél pláže se nachází i velké množství luxusních restaurací, bufetů a obchůdků, kde můžete uspokojit potřeby svých ratolestí a přitom si vychutnat výhled na zlaté písčité pobřeží s průzračně čistou vodou.

Playa de Muro

Playa de Formentor

Pokud nejste typ plážového povaleče a rádi byste návštěvu pláže spojili s výletem, Fromentor je pro vás tou pravou volbou. Pláž se nachází pod nejsevernějším cípem ostrova Cap de Formentor, ze kterého je nádherný výhled na moře a nedotčenou přírodu této části ostrova. Formentor je proslavený hlavně luxusním hotelovým resortem, který navštívily ty nejznámější osobnosti jako například Charlie Chaplin či Winston Churchill a jde z vrcholu taktéž vidět.

Nejen, že po náročném výletě ochlazení ve vodě bodne, ale okolní panoramata a hory obklopující pláž vás opravdu zrelaxují. Výhodou je i to, že pláž je vzdálená od jakýchkoli velkých letovisek, takže tam nebývá moc turistů. Průzračná voda a čistá malebná pláž obklopená piniovými lesy vás okouzlí a unese vás představa, že jste na ostrově někde v Karibiku, nebo na Maledivách, prostě nádhera. Parkoviště je vzdálené asi 200 metrů a na půl dne tam zaplatíte okolo 5 euro. Jsou tu k dispozici i placené lehátka se slunečníky, ale do vody můžete vlézt i ze skalnatého pobřeží, které pláž po bocích obklopuje.

Cala Mesquida

Pláž Mesquida leží v zálivu Cala Mesquida, podle kterého získala svůj název, na nejvýchodnějším bodě Mallorky a díky velkým vlnám je vhodná i pro surfaře. Není moc dlouhá, ale malé písečné duny, které pláž tvoří, stojí za to vidět. Ubytovat se můžete přímo na místě, ale pokud na pláž plánujete cestu autem, najít parkovací místo může být problém. Kvůli velkému zájmu turistů je možné zaparkovat auto někdy až několik set metrů od pláže.

Es Trenc

Tato přírodní písečná pláž leží pro změnu na jižním pobřeží ostrova a cestu k ní naleznete přes město Colonia de Sant Jordi, nebo Rapita. Jako výše zmiňované, i tato pláž je proslulá krásně bílým pískem a čistým mořem s malými písečnými dunami. Může se ale stát, že tuto pláž navštívíte v období, kdy je pokryta černými řasami kvůli mořským proudům a přílivu, a pláž si tak v její plné kráse neužijete, proto je potřeba si situaci na pláži předem prověřit, než jet dlouhou cestu a potom vidět pláž, která vás nijak neosloví a nebude se v ní kvůli řasám ani možné vykoupat.

Další pláže, které už nejsou tak známé, ale já jsem si je velmi oblíbila, jsou například Cala del Moro, Playa de S’amarador u Caly Figuery a malebného přístavu, který si můžete projít i pěšky, nebo Cala Mondragó, která se nachází kousek od Playa de S‘amarador na území chráněného přírodního parku. Díky tomu, že jsou tyto pláže přístupné pouze autem, není zde velký počet turistů.