Jedno místo, hned tři zajímavá bludiště – to je Ashcombe Maze

Levandulové, růžové a cypřišové. Které z nich si budete chtít projít ze všeho nejvíc? V Ashcombe Maze v Austrálii si vybírat nemusíte. Tato atrakce je tu totiž tolik oblíbená, že všechny tři výše zmíněné krasavce najdete jen pár metrů od sebe.

Stačí zamířit na jeden z nejznámějších australských poloostrovů nesoucí jméno Mornington. Kdybyste se nemohl ihned zorientovat, najděte si na mapě Melbourne. A budete doma. Tedy vlastně v bludišti.

Ashcombe Maze & Lavender Gardens

Nejznámější a nejoblíbenější je rozhodně cypřišové bludiště, které tvoří přibližně tři tisíce vysázených stromků. Ale rozhodně není obyčejné. U vstupu vám tak sice bude připadat – přivítají vás totiž asi dvoumetrové zelené zdi a přibližně jeden metr široké chodby. Ovšem čím, dál se budete prodírat, tím velkolepější vše bude. Vždyť ve středu se cypřiše tyčí o rovný metr výš a chodby jsou také o třetinu až polovinu užší. Najdou se dokonce i tak úzké uličky, jimiž neprojde ani invalidní vozík či maminka s kočárkem.

Ale nebojte se, do cíle se vždy dostanete, cest je totiž více. A máte-li rádi opravdové výzvy, zpestřete si hledání cesty ven navíc i menší objevitelskou výpravou. V bludišti jsou ukryté hned čtyři mozaikové vlajky. Objevíte je všechny?

V rozkvetlých bludištích návštěvníci často ztrácejí pojem o čase

Levandulové a růžové bludiště mají kromě nádherných květů společnou ještě jednu věc – jednoduchost. Zaručeně se v nich totiž neztratíte. Ovšem obdivováním vší té rozkvetlé krásy můžete nakonec strávit více času, než blouděním v jejich cypřišovém sousedovi.

A není divu. Stačí napsat, že v bludišti z růží najdete okolo dvou stovek nejrůznějších odrůd a v tom levandulovém na vás čeká asi čtyřicet druhů levandulí. Ty navíc ve zdejších podmínkách vykvétají celoročně, takže se pokaždé budete rozhodně mít na co těšit.

siffera@centrum.cz'

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *