Za divočinou nemusíte jen do Afriky. Tu naši vám představí Šumavské safari – láká na šelmy i velké býložravce

Jelen

Za divočinou nemusíte jen do Afriky. Tu naši vám představí Šumavské safari – láká na šelmy i velké býložravce. Toužíte po výjimečném outdoorovém dobrodružství, které si můžete užít se svými blízkými? Pak se vydejte na Šumavské safari, které vám nabídne poutavou cestu do srdce Národního parku Šumava, jež nadchne všechny milovníky zvířat i přírody.

Šumava je sice oblíbenou letní destinací, ale safari nabízí jedinečný způsob, jak se seznámit s divokou přírodou v této oblasti, a je tak lákavou volbou pro rodiny, páry i osamocené průzkumníky.

Nad rámec běžné návštěvy zoo

Výlet do zoo je obvykle oblíbeným rodinným výletem, šumavské safari však povyšuje tento zážitek na novou úroveň. Představte si, že pozorujete zvířata v jejich přirozeném prostředí, neomezená klecemi nebo výběhy. Toto středoevropské safari, zasazené do šumavského regionu, je skutečně výjimečné. Jedinečné nejen v České republice, ale podle zástupců národního parku aspiruje na klenot v rámci celé střední Evropy. Prohlídky s průvodcem, které trvají přibližně 2 hodiny, jsou možné, ale je nutné se předem objednat, protože každá prohlídka může pojmout jen 30 osob.

Setkání s jeleny a rysy

Pozorovatelna jelenů v Kvildě je určena k seznámení návštěvníků s těmito majestátními zvířaty. Jedná se o jediné místo v Národním parku Šumava, kde můžete pozorovat divokou zvěř i v zimních měsících. Sedm metrů vysoká vyhlídková věž také samozřejmě nabízí celoroční úchvatný výhled na krajinu. A k dispozici vám bude také rysí výběh u Kvildy, který návštěvníkům umožňuje pozorovat tyto nepolapitelné tvory z vyvýšené a chráněné plošiny.

Foto: Pixabay

Průzkum vlčího území u Srní

Ale to zdaleka není všechno. Hned za Srním se nachází návštěvnické centrum, v němž je umístěna další zajímavá exkurze do světa šelem, tentokrát realizovaná prostřednictvím zvukových nahrávek a filmů. To pravé vzrušení však čeká venku. Od návštěvnického centra vede k vlčímu výběhu značená vlčí stezka. Stezka je vybavena informačními panely, lavičkami, terasami a pozorovacími přístřešky – vše je navrženo tak, abyste si z pozorování divokých zvířat odnesli opravdu perfektní zážitek.

Největší letní atrakce: Vyhlídková terasa Velký Bor

V letních měsících rozšiřuje Safari Šumava svou nabídku o vyhlídkovou terasu Velký Bor. Zde mohou návštěvníci pozorovat další zvířata, včetně rysů, lišek, divokých prasat a jezevců. Rustikální stavba připomínající srub umožňuje pozorovat původní faunu v jejím přirozeném prostředí jak nováčkům, tak zkušeným milovníkům divoké přírody. Fotografování je sice trochu omezeno, ale možnost zachytit tyto pozoruhodné okamžiky je i tak bonusem navíc.

Šumavské safari byste si tak určitě neměli nechat ujít. Je to příležitost navázat jedinečné spojení s říší zvířat a nádherná připomínka toho, že tuto planetu sdílíme s mnoha pozoruhodnými tvory. A navíc za nimi vůbec nemusíte do ciziny – vše na vás čeká doslova za humny.

Zdroj: http://www.vejslapy.cz/nejblizsi-tipy-na-akce-a-vylety/604-sumavske-safari-jedinecny-zazitek-z-pozorovani-jelenu-v-prirozenem-prostredi, https://www.kudyznudy.cz/aktivity/sumavske-safari-jedinecny-zazitek-z-pozorovani-j

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.