Za nádhernými plážemi na ostrov Ios – na své si však přijdou i milovníci historie

Na ostrov Ios: Pokud chcete zažít zajímavou dovolenou, měli byste se čas od času vypravit i mimo obvykle turisticky „profláklá“ místa. Není například pravda, že je Řecko přeplněné návštěvníky. Naopak – najít můžete i ostrovy, které zatím na masový příliv turistů čekají.

A to je přesně to, co řada lidí stále ještě dokáže ocenit. Zajímavý je v tomto směru například ostrov Ios. Milovníci historie ho budou znát jako místo, kde byl údajně pohřben geniální Homér. Ovšem tento ostrov toho dokáže nabídnout mnohem víc.

Když toužíte po vybavení se vším všudy

Letovisko Mylopotas patří k místům, kam se stahují lidé, kteří mají rádi komfort se vším všudy. Potěší především krásné pláže, ale nebudou chybět ani služby, které se k nim váží. Nikdy tedy nebudete mít nouzi o lehátka a slunečníky, ovšem těšit se můžete i na bohatý večerní program a další aktivity.

Foto: Pixabay

Pro milovníky historie

Ovšem na své si přijdou i všichni, kdo se těší na nějakou tu historickou zajímavost, těch na ostrově čeká celá řada. Minout by určitě neměli městečko Plakoto, které leží na severu ostrova. A proč zamířit právě sem? Tady se totiž podle legendy nachází hrobka slavného básníka Homéra. To však není vše, k vidění je tu i zřícenina benátského hradu z 15. století.

A za prohlídku stojí i mnoho ze zdejších řeckých kostelů. Jmenovat lze třeba katedrálu Evangelismos (zde jsou k vidění i zbytky starobylého byzantského chrámu) či nádherný klášter Kalamos. Milujete přírodu? Pak určitě nevynechejte údolí Pano Kambos plné vinic a olivovníků. A pokud jím projedete, dorazíte až k velkému pohřebišti z helénistického období.

Zdroj: https://www.reckovdetailech.cz/oblasti/ios, https://www.invia.cz/dovolena/recko/ios/, https://magazin.travelportal.cz/2019/12/12/ios-recky-ostrov-mylopotas-homer/, https://www.mahalo.cz/recko/destinace-recka/ios, https://recko.travel.cz/ios.html

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.