Šílené mistrovství světa ve fotbalu: Pivo vyjde na 330 korun

Pivo a míč

Tak už je to tady, zítra vypukne mistrovství světa ve fotbalu. Super, můžeme se těšit na skvělé zápasy. Jen to místo konání je poněkud absurdní. Velbloudistán, jak je Katar také mnohdy označován, rozhodně nepatří mezi kolébky fotbalu a vyrazit sem vyjde fanouška pěkně draho. Navíc se mimo fotbal asi ani nemá na co těšit. Na klasickou klobásu a pivo musí nepochybně zapomenout. Tedy, pokud má hlouběji do kapsy.

Pivo bude i přes přísný zákaz alkoholu

Katar se řadí mezi země, kde platí přísný zákaz alkoholu. Šejci dokonce požadovali, aby pivo a jiný alkohol na zápasech vůbec nebyly k dispozici. Federace ale podepsala smlouvy s pivním gigantem AB InBev. Největší pivovar světa nabídl pochopitelně poměrně solidní peníze. V případě vypovězení smlouvy by se federace nedoplatila. Úplný zákaz tedy absolutně není možný.

Fotbalový fanoušekFoto: Pixabay

Předražené pivo si dáte jen ve fanzónách a na stadionu

Pokud budete mít n rezavý mok chuť, nic jiného vám nezbude. Jinde k dispozici nebude. A cena? Naprosto šílená. Pivo bude v oficiálních fanzónách stát 50 rijálů, což odpovídá 330 korunám. Představa, že si u nás dáte Plzeň okolo 50 až 60 korun a tam pivo za 330 je neskutečná. Navíc Budweiser, který tam budou čepovat, se pochopitelně s Plzní srovnávat v žádném případě nedá.   

Nealko pivo je levnější

Jasně, nealko pivo vyjde na 30 rijálů. Limonádu si dáte za 15 rijálů. No, čeká nás opravdu netradiční mistrovství. Místo piva a párku si nejspíše bude muset fanoušek dát limonádu a nějaký místní tradiční pokrm. Svět se prostě mění. Snad alespoň fotbal zůstane stejný. Úvodní zápas mezi Katarem a Ekvádorem ale zřejmě špičkovou kvalitu nenabídne. I když mýlit se můžeme. 

Zdroje info: https://www.idnes.cz/fotbal/ms-2022/ms-v-kataru-obcerstveni-pivo.A221115_214651_ms-fotbal-2022_mama

https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/katar-dauha-mistrovstvi-sveta-fotbal-fifa-budweiser-sponzor.A221118_075058_eko-zahranicni_jadv

Náhledové ilustrační foto: Pixabay

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.