Zajímavosti Londýna, za které skoro nic nezaplatíte

Londýn

Že je Londýn drahý? Ale vůbec ne. Poslechněte si tipy od místních a nenechte se od cestování odradit ani poloprázdnou peněženkou, která teď bude nejspíš po nějakou dobu naším nerozlučným společníkem.

Londýn, to totiž není jenom pohled na Big Ben a procházka po Tower bridge. Nemusíte platit drahé vstupné, abyste si užili fascinující výhledy na město nebo se pobavili v zábavných galeriích a muzeích klidně celý den. Londýn je všem cestovatelům opravdu otevřený. Stačí jen vědět, kam se dívat.

Londýn

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Výhled na město skoro zadarmo

Samozřejmě, můžete vyzkoušet třeba známé London Eye nebo si zaplatit vstup na některou z vyhlídek. Mezi ty nejznámější patří určitě budova zvaná Shard (Střep). Pokud chcete vyjet až nahoru, zaplatíte poměrně tučnou částku. Ovšem vstup do baru, nacházejícího se jen malý kousek pod vrcholem, je docela zdarma. Takže si zbývá dát nějaké dobré pití a jednoduše se kochat.

Vstupy do zahrad a parků jsou také free

Platí třeba pro Královské botanické zahrady, Hyde Park, Kensingtonské zahrady nebo Victoria Park. Skvělý je také Hampstead Heath se svými piknikovými loukami a jezery. Pokud vám nevadí typické anglické počasí, můžete si v nich bez obav i zaplavat. A zdarma bývá i celá řada programů v nich. Doporučuje si stáhnout do mobilu aplikaci Hoop. Ta vám v reálném čase ukáže všechny akce v okolí a má i filtr právě na ty, při nichž vůbec nemusíte sáhnout do peněženky.

Navštivte trhy, nakupovat nemusíte

I těmi je Londýn proslulý. Třeba Borough Market potěší milovníky sýra, Broadway Market nabídne kulinářské speciality, Greenwich Market potěší svou vesnickou atmosférou a ručními výrobky a známý Columbia Road Flower Market zaplaví ulice pestrou paletou květin všeho druhu. Vybírejte raději trhy, které se konají během týdne. Ty nedělní bývají většinou úplně přeplněné.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

 

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.