Zvyky a pověry týkající se pavouků – proč je nikdy nezabíjet a co značí, když vám přelezou přes cestu nebo po oblečení?

Zvyky a pověry týkající se pavouků – proč je nikdy nezabíjet a co značí, když vám přelezou přes cestu nebo po oblečení? Pavouci, tito tkalci složitých sítí a nenápadní obyvatelé našich domovů, často vyvolávají smíšené pocity. I když nám z nich občas běhá mráz po zádech, ve skutečnosti může jít o posly dobrých zpráv.

Význam pavouků: Lidové pověsti a skutečnost

Podle lidových pověstí mají pavouci v domácnostech zvláštní postavení. Věří se, že přinášejí úspěch a prosperitu. Předpokládá se, že sítě, které spřádají, zabraňují úniku pozitivní energie z domova. Zabití pavouka se může rovnat zřeknutí se úspěchu. Navíc, pokud se vůči pavoukovi dopustíte krutosti, můžete prý navždy ztratit jeho požehnání.

Lidová víra také naznačuje, že zabití pavouka může přivolat nemoci. Pokud se pavouk spustí na svou síť, je lepší mu neubližovat – mohli byste přijít o dar nebo dobrou zprávu. Ukončení života malého pavouka může vést k problémům u dětí. Pavouka zabraného do tkaní sítě nebo pavoučí matku, která hlídá svá mláďata, byste také neměli rušit – mohli byste tím svůj domov připravit o ochranu a úspěch.

Foto: Pixabay

Pavouci jako znamení

Pokud pavouk spadne na stůl nebo na podlahu, bývá to spojováno se zlepšením finanční situace. Objevení pavouka v kapse pak může znamenat materiální zisky. A jestliže narazíte na toho, který vám leze po zdi, pak se prý můžete těšit na pozitivní zprávy nebo příjemnou návštěvu někoho blízkého.

A jestliže vás pavouk přivítá hned ráno můžete dobré zprávy očekávat ještě dnes. A jestliže vám pavouk přistane na hlavě (za tuhle představu se arachnofobikům omlouváme) nebo na oblečení, očekávejte překvapení a zlepšení finanční situace. A začne-li tkát svou síť v novém domově, věří se, že to předznamenává hojnost a úspěch.

Zdroj: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.146589628740703.29430.146117098787956&locale=cs_CZ&paipv=0&eav=AfYZ8qu3cY5t7ezR4vx5bUx-qaj1muBRTGnF06UJQkyqiaWGheFAh6eOclRDAFK1jFk&_rdr, https://avareurgente.com/cs/prinaseji-pavouci-stesti

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.