Nejvyhlášenější bary světa: Kam se vydat za jejich tajemstvím?

Bar

Jak navštívit tajemný bar? Podnik, který podává skvělý alkohol a nejen to, ale zvenčí to tak nevypadá? Nebojte se, nebudete dělat nic nezákonného – poctivě se dostanete do míst, která jsou v poslední době stále žádanější a kde se budete cítit opravdu výjimečně. A v případě, že přemýšlíte, které bary patří mezi ty nejvyhlášenější ve světě, máme pro vás pár tipů.

Modrý pokoj – Blue Room

Jakmile se objevíte ve čtvrtém patře hotelu Los Angeles Athletic Club, zalovte v posuvné knihovně. Je to tajemný vchod do baru, který byl otevřen v roce 1912, a byl oblíbenou hospůdkou Charlieho Chaplina. A rozhodně nebyl jediným, kdo zbožňoval všechno kolem Modrého pokoje, což zjistíte, když si pozorně prohlédnete jeho zdi plné fotografií a dalších věcí.

Baxter Inn

Za skromným sklepním vchodem v podobně skromné zadní uličce v centru obchodního centra v Sydney objevíte nejlepší bar ve městě. Pyšní se nejlepšími a pravděpodobně nepřátelskými barmany, neuvěřitelnou atmosférou a chutnými preclíky. Nenechte si ujít bourbon a motel Baxter. Na jedné ze stěn uvidíte pozoruhodnou sbírku asi 900 lahví.

Bar 3
Foto: Pixabay

Croft Institute

Další bar v čínské čtvrti, tentokrát v australském Melbourne. Ale pozor, budete si tu připadat skoro jako ve škole. V přízemí objevíte laboratoř a budete pít z jejího vybavení, třeba z injekčních stříkaček. V dalším patře objevíte cvičební centrum s umělým trávníkem a velmi silnými nápoji, mezi něž počítejte i místně vyráběnou vodku.

The Butcher

Jakmile se sem dostanete, neuvěříte vlastním očím a nejspíš si budete myslet, že jde o obyčejné místo bez života. Ale jakmile se dostanete přes kuchyni, vstoupíte do jednoho z nejvíce a la mode a vynalézavých barů v Amsterdamu. Nicméně pozor, abyste se dostali dovnitř, musíte znát tajemné slovo. Takže si nezapomeňte zařídit rezervaci!

28 Hongkong Street

Tento bar patří mezi 50 nejlepších asijských barů. Pokud budete mít to štěstí, že se vám ho podaří nalézt a dostat se dovnitř – je oblíbený, že prostě potřebujete rezervaci, bez ní to opravdu nezkoušejte, přivítá vás bohaté prostředí. 28 Hongkong Street má sice online stránky, ale mnoho údajů na nich neobjevíte. Kromě kontaktního e-mailu opravdu nic.

Bar 2
Foto: Pixabay

Callooh Callay

Pokud hledáte osobitý a krásný bar, jehož koktejly pravidelně bodují v soutěžích a jehož nabídka se neustále mění, pak byste měli zajít do londýnského Callooh Callay. Tento bar je vlastně tři v jednom, přičemž každý segment je různorodý a výjimečně nezaměnitelný. Zatímco do toho prvního se dá přijít standardním vchodem, do toho druhého musíte projít skříní jako z Letopisů Narnie. A poslední segment, nazvaný Jubjub, se otevře každému, kdo zná čtyřmístný číselný kód. Který se každý den mění!

Zdroje info: kudyznudy.cz, koule.cz

Náhledové foto: Pixabay