3 nejlepší místa, díky nimž poznáte Čínu v opravdu plné kráse

Velká čínská zeď

3 nejlepší místa, díky nimž poznáte Čínu v opravdu plné kráse: Země bohatá na historii a kulturu s velkým množstvím úchvatných přírodních scenerií a ikonických památek. Pro vás, co plánují strávit svou dovolenou v Číně, tady máme několik míst, která si určitě zapíšete do cestovatelských deníků.

Velká čínská zeď

Nejznámější symbol starověké Číny a jedna z nejoblíbenějších atrakcí v zemi. Tahle ikonická stavba zabírá více než 21 000 kilometrů (její výstavba pak trvala více než 2 000 let). Návštěva velké zdi je zážitkem jedinečným a jde také o dokonalou příležitost, jak obdivovat nanejvýš působivé inženýrské výkony dávných Číňanů.

Terakotová armáda

Nachází se ve městě Xi’an a je sbírkou soch z terakoty v životní velikosti a jejich stáří se datuje až do třetího století před naším letopočtem. Tento archeologický zázrak byl postaven na ochranu hrobky prvního císaře a dnes je další velice oblíbenou turistickou atrakcí. Návštěva této expozice je jedinečnou příležitostí, jak se stát svědkem starověkého umění.

levhart čínský

Foto: Pixabay

Zakázané město

Palácový komplex v srdci Pekingu sloužil jako císařský palác dynastií Ming a Qing. Tento ohromující palác obsahuje přes 1 000 budov a snad nejlépe zachovaným příkladem architektury staré Číny Návštěva zakázaného města je tak dokonalou šancí jak se ponořit do bohaté historie architektury ve staré Číně a obdivovat krásu i majestátnost tohoto starobylého paláce.

 

Zdroje: https://www.chinadiscovery.com/articles/top-10-china-destinations-in-2018.html, https://www.thetravel.com/most-beautiful-places-in-china-2023/, https://www.chinahighlights.com/travelguide/article-top-china-tourist-destination.htm, https://www.chinatours.cz/rejstrik-mist/cina/, https://www.cksen.cz/pruvodce/cina/kam-jet/, https://www.invia.cz/blog/turisticky-nejoblibenejsi-mista-v-cine/

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.