amster14

Amsterdam – víme, kam se vyplatí zajít a co je naopak ztráta času

Nejlépe tenhle klenot Nizozemska poznáte z paluby lodi. Dosytosti svou zvědavost ukojíte návštěvami nevšedních muzeí a dostane se vám také příležitosti cítit se tu skoro jako doma. To všechno má totiž Amsterdam pro turisty nachystáno.

Stačí jen vědět, kde a kam se vydat. Zatímco některé památky jsou u turistů přeceňované, jiné stojí zcela nezaslouženě mimo centrum hlavního zájmu. A to může být pro informovaného cestovatele naopak výhoda.

K návštěvě vybízí návštěvníky Amsterdamu spousta muzeí

Pokud netušíte, které byste si pro návštěvu měli vybrat, představíme vám ty nejdůležitější. Například Van Gogh Museum se nevěnuje jen životu slavného malíře, najdete v něm díla i mnoha jiných velikánů – například Maneta, Moneta a dalších.

Vyplatí se zabrousit i do historie. Asi nejznámějším je v tomto ohledu Dům Anny Frankové na Prinsengrachtu. Pokud jste s napětím sledovali osudy rodiny, která se po dlouhou dobu ukrývala před nacisty v opravdu nepříjemných podmínkách, přijdete si na své. Ovšem zapomenout byste neměli ani na Židovské historické muzeum, jež bývá v současnosti kvůli odkazu Anny Frankové nespravedlivě upozaďováno. Přitom i tady na vás čeká mnoho zajímavého.

A pokud jste propadli kouzlu květin, čeká na vás doslova s otevřenou náručí Muzeum tulipánů. Jejich historie je opravdu jedinečná. Souvenir shop pak nabízí skutečně prověřené cibulky se správným původem ( i když si za ně trochu připlatíte).

Projeďte se na kole a pak hurá do některého z parků

Na ranní hodiny si zarezervujte projížďku loďkou v některém z postranních kanálů (ty hlavní bývají předražené a co do zážitků nic moc). Pak si půjčte kolo a prověřte pověstnou amsterodamskou cyklistickou vstřícnost a svou pouť zakončete v jednom z krásných parků Oosterpark a Vondelpar. Jde o skvělé místo pro piknik, to nám věřte.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *