Český Krumlov – za krásou divadla i divoké Vltavy

Patří k nejnavštěvovanějším místům jižní Čech – a rozhodně za to nemůže jen patronát UNESCO. Kouzlo historického městského centra Českého Krumlova dotváří i půvabná krajina, skvělé jídlo a netradiční lákadla v čele s jedinečným divadlem.

Historické památky jako lákadlo číslo jedna

Český Krumlov si nedokážeme představit jinak, než jako soubor červenohnědých střech na ostrůvku obklopeném vodou. Chcete-li si vychutnat jeho kouzlo naplno, dopřejte si při svém výletu i pár desítek minut toulání historickými uličkami, nahlížení do krámků a přechodů přes dřevěné mosty. A stojíte-li o nejkrásnější výhled, zcela jistě se před vámi rozprostře z věže hradu. Vynechat nesmíte ani kostel sv. Víta, Náměstí svornosti nebo městský park, lákající na svou jedinečnou atmosféru během celého roku.

Do Krumlova za kulturním zážitkem

Budete-li mít čas a chuť, rozhodně neváhejte spojit návštěvu jižních Čech s kulturním programem, třeba divadelním představením nebo operou. Obojí získá zcela jedinečnou atmosféru na prknech divadla v zámeckém parku. Unikátní otočné hlediště, zasazené do okouzlující přírody, patří k zážitkům, které si rozhodně nemůžete nechat ujít.

Měli byste vědět: V Českém Krumlově je jako jeviště využívána rozsáhlá plocha zámeckého parku, včetně rokokového zámečku Bellarie. Mezi nejatraktivnější představení patří rozhodně opery a balety.

krumlov

Plavba po Vltavě na dohled od městské zástavby

Splav Vltavy ocení všichni, kdo si chtějí jižní Čechy vychutnat tak trochu jinak. Nejlepší místa pro nástup najdete ve Vyšším Brodě, Zlaté koruně nebo Rožmberku. Malý okruh se vejde do dvou hodin, velký se může protáhnout až dvojnásobně. Začátečníkům doporučujeme rafty, nedočkavější a zkušenější návštěvníci ocení kanoe. A ceny jsou také velmi příznivé, nejkratší okruh seženete už od 300 Kč na osobu se vším všudy.

siffera@centrum.cz'

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *