Nízké Tatry

Chopok – ráj nejen pro lyžaře

Jsou pro vás Alpy daleko? Zavítejte na Chopek na Slovensko. Chopok je nejen oblíbeným místem pro lyžaře, ale také pro turisty, kteří rádi poznávají krásnou přírodu.

Češi a lyžařské středisko Jasná Chopok

Chopok byl oblíbený hlavně v době, když ještě Slovensko a Česko tvořilo jeden stát.  Nízké Tatry, kde se Chopok nachází, byly totiž nejbližším lyžařským cílem s vyššími vrcholky, než jsou ty u nás. I po rozdělení zemí jsou Nízké Tatry pro Čechy stále oblíbeným lyžařským místem.  Češi vyrážejí hlavně do Ski Jasná Chopok, který se dokázal vyrovnat i alpským lyžařským střediskům.  Chopok nenabízí však jen lyžování, zavítat zde můžete v jakémkoliv ročním období, třeba jako pěší turista.

Nejlepší lyžování na Slovensku

Jestliže se na Chopok vydáte ještě během zimy, čeká vás skvělá ,, lyžovačka‘‘. Ski Jasná, vyhlášené středisko, dostalo dokonce v loňském roce ocenění Slovakia’s Best Ski Resort a to už o něčem svědčí.  Lyžařský areál nabízí 49 kilometrů sjezdovek s různými obtížnostmi a 28 lanovek a vleků. Díky různě obtížným sjezdovkám si zde zalyžují, jak začátečníci, tak profesionálové. Pro snowboardisty je připraven  snowpark nebo freeridové zóny, pro všechny co chtějí zažít trochu adrenalinu. Pokud se bojíte nepřejícího počasí na Chopku nebo nedostatku sněhu, tak vás uklidníme.  Ski areál je připraven na cokoliv a díky modernímu umělému zasněžování, zvládne pokrýt více jak 30 kilometrů sjezdovek a zajistit sníh od prosince až do dubna.

Jánošíkův kraj

Pokud vás zimní sporty příliš nelákají, i v tom případě bude o vaši zábavu postaráno. Chopok se nachází v kraji Liptov. Tento kraj byl osídlen už v době neolitu.  Od 14. Století byl už samostatným správním celkem, jehož centrem byl Liptovský hrad, později Liptovský Mikuláš.  Místo je však známé zejména díky slovenskému zbojníkovi Jánošíkovi, který byl zde v roce 1713 popraven.  Liptov je též oblíbeným místem turistů kvůli místnímu folkloru, lidové architektuře a výborné ovčí brynze.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.