Španělsko

Netypické Španělsko

Na dovolenou do Španělska nemusíte jen v létě. Můžete zde zavítat třeba i na počátku jara, kdy je počasí ve Španělsku též příjemné. A když už se v tomto ročním období na zájezd do Španělska vydáte, zavítejte do Andalusie a nenechte si ujít Sierra de las Nieves , přeloženo do češtiny jako Sněžné hory.

První pohled

Na první pohled by se Sněžné hory mohly zdát vysoké a nepřístupné. Vrcholky hor v zimě někdy pokryje sníh, ale jen na pár dní. I tak to pro jižní Španělsko není běžné. Celá oblast je trochu pustá a najdeme zde jen pár turistických tras a jednu pořádnou silnici. Ovšem ten klid všude  okolo je k nezaplacení. Nejvyšší vrchol těchto poněkud zapomenutých hor, se nazývá Pico Torecilla s nadmořskou výškou 1919 metrů.

Cesta k Pico Torecilla

Výchozím bodem bude město Málaga. Odtud asi po dvaceti minutách zjistíte, že osídlení obyvatel řídne a cesta už není tak rychlá, jako před chvíli. Dostanete se totiž do míst, kde jsou cesty hrbolaté a hlavně klikaté. Asi za hodinu přijedete do Yungery, což je malé městečko ležící na úpatí těchto Sněžný hor. Dominantou toho městečka je strážní věž na kopci. Dnes se vedle této strážní věže nachází informační středisko, ve kterém se dovíte veškeré informace k výstupu a také malé muzeum. Se všemi informacemi opět nasednete do auta a dojedete k lokalitě Puerto Saucilo, kde necháte auto. Samotný výstup na Pico Torecilla je docela náročný a dlouhý  zhruba  9 kilometrů.

Samotný výstup

Výstup začíná vlhkým lesem a klikatými cestičkami s mechy a lišejníky, což by ve Španělské Andalusii čekal málokdo. V těchto místech přece jen očekáváte spíše sucho. Zhruba po hodině výstupu se hustý les rozevře a spatříte otevřené pláně, což však neznamená konec lesa, ale jen místo vytvořené pro pastvu. Těchto míst potkáte na trase víc. Je také potřeba si dávat pozor kam šlapete, můžete totiž narazit na ostré vápencové šutry. Cesta výstupu patří k náročným cestám, ale na samotném vrcholu Pico Torecilla vás čeká odměna v podobě neuvěřitelného výhledu na moře, Gibraltarskou skálu a hned za ní na pobřeží Maroka.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.