Tokio

Co nabízí Tokio? Mikro hotel i kavárnu se selátky!

Hlavní město Japonska si zachovává osobitý ráz. Supermoderní architektonická díla se zde snoubí se staletými tradicemi. Turisté sem však jezdí nejen za památkami, ale i za zážitky. Takovými, o kterých si může staromilská Evropa nechat jen zdát. Pojďte na ně nahlédnout s námi.

Mikro hotel v mega městě

Tokio je obrovské město s více než 13 miliony obyvatel. Kvůli své ostrovní poloze se však nemůže nekonečně rozrůstat, proto se zde bojuje o každý centimetr místa. I z toho důvodu vznikl ve starém domě ve čtvrti Kagurazaka mikro hotel. Ten obsahuje nejen vlastní pokoj a koupelnu, ale také soukromou restauraci s barem a taneční parket. To vše je pečlivě nasoukáno pouze do jedné místnosti!

Kočky versus prasátka

Znáte kočičí kavárny? Najdete je i u nás a fungují vlastně jako kavárny obyčejné. S tím rozdílem, že stálou zábavu v nich zajišťují kočky. Návštěvníci si je mohou hladit a mazlit a občas jim dát něco na zub. V Tokiu tenhle trend povýšili na zcela jinou úroveň. Místo koček jsou v jedné japonské kavárně stálými hosty malá selátka. A jsou tak populární, že se stávají vyhledávanými domácími mazlíčky. Prasečí kavárna se jmenuje Mipig a najdete ji ve čtvrti Meguro.

selátkaSelátka: foto Pixabay

Posílení ducha

Pokud jste nadšencem do meditace a rádi posouváte své hranice, přijdete si v Tokiu také na své. V tokijských lesích v okolí hory Mitake padá z výšky asi deseti metrů vodopád Ayahiro. Meditace pod jeho ledovou sprchou je staletou japonskou tradicí a vyzkoušet si ji můžete i vy.

meditaceMeditace: foto Pixabay

Zemětřesení na vlastní kůži

Chtěli byste někdy zažít pravou katastrofu? Cítit, jak se země otřásá? Pak navštivte tokijské Earthquake Simulation Center. Nejenže tu zažijete ty pravé seismické otřesy, ale také se dozvíte, co během zemětřesení dělat a čemu se vyhnout. V našich podmínkách jsou sice takové jevy vzácné, ale nikdy nevíte, kdy se vám tyto vědomosti hodí.

Zdroj: CNN Travel

Tokio: náhledové foto Pixabay

Cestování mě nabíjí energií, ať už jsou to výlety po Česku nebo za exotikou. Navštívila jsem už mnoho zajímavých míst a ráda vám je představím.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *